Dermalogica - Age Bright Clearing Serum

To kosmetyk, który pokochają zwłaszcza weteranki trądziku - serum nie tylko zapobiega powstawaniu wyprysków, ale też rozjaśnia przebarwienia pozapalne. Działanie produktu oparte jest na kompleksie Age BrightTM, który wraz z kwasem salicylowym oczyszcza pory i zapobiega nadmiernej keratynizacji naskórka. Terpineol i tymol (pozyskiwane z olejków roślinnych) uspokajają gruczoły łojowe. Serum zawiera kwasy - nie zapomnij o ochronie przeciwsłonecznej!

Avene Cleanance Serum

Serum zawiera kwasy: glikolowy i mlekowy, w stężeniu odpowiednim do codziennego stosowania, dzięki czemu łagodnie oczyszczają i wyrównują skórę. Prawdziwą gwiazdą składu Cleanance, jest jednak Synovea™ HR, redukująca przebarwienia i utrudniająca utlenianie się sebum (przekładając „na nasze” - zapobiega powstawaniu wągrów). Kosmetyk jest dostępny w dobrych aptekach i drogeriach i ma bardzo przyjemną cenę. Serum zawiera kwasy - nie zapomnij o ochronie przeciwsłonecznej!

Croma Farewell Oily Skin

Nowość na rynku: połączenie dermokosmetyku z kosmetykiem naturalnym, czyli skuteczność i brak zbędnych dodatków, które mogłyby obciążyć lub uczulić skórę (na przykład zapachu). Zawiera kompleks cynku i ekstrakt z planktonu, które hamują powstawanie wyprysków i świetnie matują. Oprócz tego, w składzie znajdziemy sprawdzony duet - kwas hialuronowy i niacynamid, które wzmacniają i nawilżają cerę, która paradoksalnie często jest przesuszona przez stosowanie kosmetyków matujących i przeciwtrądzikowych.

Zobacz też: