W Japonii 25 procent populacji w ogóle nie uprawia seksu

O tym, że w wielu krajach na świat przychodzi coraz mniej dzieci mówi się z zaniepokojeniem od dawna. Ale okazuje się, że w niektórych krajach jest nawet gorzej: najświeższe statystyki wskazują na to, że w Japonii coraz więcej młodych ludzi rezygnuje nie tylko z założenia rodziny, alwe z uprawiania seksu w ogóle. A skala tego zjawiska przeraza: jeden na czterech dorosłych Japończyków nie uprawiał go nigdy!

Jak poprawić swoje życie seksualne w 8 minut?

Raport BMC Public Health uwzględniający ponad 20 tysięcy obywateli pokazuje, że 25% przedstawicieli tej narodowości między 18 a 39 rokiem życia w ciągu kilku ostatnich lat całkowicie wstrzymało się od jakiejkolwiek seksualnej aktywności. Co stoi za taką decyzją? Wcale nie brak partnerki czy nie pozostawanie w stałym związku. To kwestia wyboru podyktowanego… priorytetami.

Dlaczego Japończycy nie chcą się kochać?

Ponad 80% deklaruje, że chciałoby kiedyś wziąć ślub, ale póki co nie odczuwa dyskomfortu z powodu braku życia intymnego. Socjologowie wskazują, że za takim stanem rzeczy stoi także kilka powodów natury społecznej: bezrobocie czy kiepska sytuacja zawodowa, na którą narzeka ogromna grupa mężczyzn w wieku 25-39. Zresztą analizy dotyczące życia zawodowego Japończyków także przynoszą dość zaskakujące wnioski: u tych zarabiających najmniej prawdopodobieństwo, że uprawiają seks spada średnio o 15 razy  w porównaniu z tymi, którzy osiągają najwyższy dochód. Najmniejszą ochotę na igraszki w sypialni mają bezrobotni, ci, którzy zatrudnieni są w niepełnym wymiarze godzin i właśnie o najniższych dochodach.

Naród, który uprawia najmniej seksu

Co ciekawe, to nie jedyny naród, którego dotyczy ta zaskakująca prawidłowość. Okazuje się, że także w Stanach Zjednoczonych sytuacja wygląda podobnie, a w ubiegłym roku padł tam rekord w historii tego kraju: ¼ dorosłych obywateli miedzy 18 a 29 rokiem życia nie odbyła ani jednego stosunku. Szacuje się, że na przestrzeni dwóch dekad aktywność seksualna amerykanów dwukrotnie spadła i zjawisko to pogłębia się.

Jest nowy sposób na problemy z seksem

Seks przestanie być przyjemnością i stanie się przykrym obowiązkiem , którego jedyną funkcją jest prokreacja?

Zobacz także: