Sauna na włosy – na czym polega?

Sauna na włosy to zabieg odżywiający który podobnie jak tradycyjna sauna, wykorzystuje działanie ciepła. W tym wypadku temperatura jest jednak niższa i wynosi około 40°C. Aby skorzystać z sauny na włosy, nie musimy udawać się do zamkniętego pomieszczenia, bo do wykonania zabiegu służy nawilżacz, który wygląda jak stojąca suszarka fryzjerska. 

Kolejną istotną różnicą między sauną na włosy, a tradycyjną sauną, jest fakt, że gorąco i wilgoć podczas zabiegu są jedynie czynnikami wspomagającymi. Cały sekret regeneracji tkwi w zastosowanych wcześniej produktach. Wysoka temperatura ma jedynie otworzyć łuski włosów, aby nałożone na nie substancje mogły lepiej wniknąć w ich strukturę. 

Sauna na włosy – dla kogo?

Sauna na włosy to zabieg odżywczo-regenrujący, dlatego jest to teoretycznie zabieg dla każdego. Dobrze sprawdzi się w przypadku osób ze zniszczonymi włosami po koloryzacji, rozjaśnianiu czy nadmiernym stylizowaniu gorącymi urządzeniami. Oprócz tego świetnie sprawdzi się w przypadku włosów z tendencją do rozdwajających się końcówek. 

Sauna na włosy to też idealny zabieg po okresie wakacyjnym. Słona woda, słońce i nie stosowanie ochronnych filtrów mocno niszczą włosy. Po urlopie warto dlatego skorzystać z sauny i zregenerować wysuszone końcówki. Dzięki nasze włosy przywitają kolejny sezon w świetnej kondycji. 

Sauna do włosów – jak wygląda zabieg? 

Przed zabiegiem sauny do włosów konieczne jest dokładne oczyszczenie włosów specjalnym szamponem. Potem nakładamy na nie produkty pielęgnacyjne. Dopiero po takim przygotowaniu można przejść do właściwego zabiegu. 

Głowę umieszczamy w saunie przypominającej stojącą suszarkę. Kopuła urządzenia posiada pojemnik na wodę, która w wyniku wzrostu temperatury zaczyna parować. Zabieg trwa około 20 minut. Na koniec trzeba ponownie umyć włosy, aby usunąć resztki nałożonych na nie produktów oraz zamknąć łuski. Najlepiej polewać je na przemian ciepłą i chłodną wodą. 

Sauna na włosy – jakie są efekty efekty? 

Sauna na włosy to zabieg, który można nazwać parówką na włosy. Jego efektem jest przede wszystkim głębokie nawilżenie i regeneracja zniszczonych włosów. Dzięki wykorzystaniu wysokiej temperatury składniki odżywcze nałożonych na włosy produktów wnikają w głąb ich struktury o wiele lepiej niż w przypadku używania odżywki czy maski. Sauna na włosy to bez wątpienia zabieg bardzo skuteczny, który sprawia, że włosy są natychmiast wygładzone, błyszczące i bardzo miękkie. Pamiętajmy jednak, że z każdym kolejnym myciem będą one stopniowo znikać. Aby osiągnąć bardziej trwałe rezultaty, konieczne jest przynajmniej kilkukrotne powtórzenie zabiegu. 

Zobacz także:

Sauna na włosy – ile kosztuje? 

Sauna na włosy jest niedrogim zabiegiem. Jej cena to ok. 50 zł. Dla najlepszych efektów poleca się powtarzanie zabiegu co 2-3 tygodnie. Warto jednak zaznaczyć, że wykonanie sauny na włosy wcale nie wymaga wizyty w salonie fryzjerskim.

Sauna na włosy w domu 

Saunę na włosy można zrobić sobie samodzielnie w domu. Co więcej nie potrzebujemy do niego żadnych specjalnych urządzeń (chociaż jeżeli chcemy, możemy je znaleźć w sklepach internetowych). Jak zrobić saunę na włosy w domu? 

Do wykonania sauny na włosy w domu potrzebujemy: miski z gorącą wodą, spinki, ręcznika oraz dobrej odżywki lub maski do włosów. Zaczynamy od dwukrotnego umycia włosów i odsączenia ich za pomocą ręcznika. Następnie na całej ich długości nakładamy kosmetyk odżywiający i spinamy je z przodu głowy. Pozostała część sauny na włosy przebiega jak zwykła parówka: schylamy głowę nad miską z parująca wodą, przykrywamy się ręcznikiem. Gdy woda wystygnie dokładnie spłukujemy włosy chłodną wodą.