Sztuka rolowania twarzy kamiennym rollerem znana jest od wieków w Chinach i jest jednym z elementów azjatyckich rytuałów piękna. Ten niewielki gadżet spotkać możemy na wielu kosmetycznych układankach na Instagramie. Prezentuje się naprawdę pięknie i ciekawie uzupełnia pielęgnacyjne zdjęcia. Jego wygląd, owszem, jest niezwykłym atutem, ale kupując roller do twarzy powinnyśmy skupić się na tym jak działa, ponieważ pozytywnych skutków używania rollera jest co najmniej kilka.

Dlaczego warto go używać roller do twarzy?

Codzienne rolowanie może mieć zbawienne skutki dla naszej twarzy. Już po pierwszym użyciu zauważyć możemy, że zmniejszyła się opuchlizna, a skóra jest zrelaksowana. Jest to idealny sposób na ożywienie skóry po nieprzespanej nocy. Wystarczy kilka minut porannego masażu, a będziemy wyglądać na wypoczęte.

Jednym z najważniejszych skutków używania rollera do twarzy jest usprawnienie krążenie limfy, obkurczenie naczyń krwionośnych oraz zamknięcie porów skóry. Te trzy działania sprawiają, że skóra staje się sprężysta, wygląda na młodszą i spowolnione są procesy starzenia. Regularne korzystanie z rollera może sprawić, że spłycą się pierwsze zmarszczki pojawiające się na naszej twarzy. Dodatkowo używanie go wraz z serum lub innym kosmetykiem pozwoli nam wprowadzić produkt dogłębniej i lepiej. Nie możemy zapomnieć o tym, jak przyjemny jest masaż i jak relaksacyjne jest jego działanie.

Jaki wałek wybrać?

Wybór rollera jest całkiem istotny. To od tego zależy, czy masaż będzie działał, a to którą część twarzy lub ciała chcemy masować może wpłynąć na rodzaj wybieranego rollera. Najlepszy będzie roller z kamienia, ponieważ z natury jest zimny i przykładając go do skóry możemy od razu przejść do masowania. Co więcej jest on prosty w czyszczeniu i naprawdę ładnie prezentuje się wśród innych kosmetyków. Rollery z kamienia są cięższe niż te z innych tworzyw i dają odpowiedni nacisk na skórę twarzy. Są trwałe, a część osób przypisuje im energetyczne mocne zależne od tego z jakiego kamienia zostały zrobione.

Możemy zdecydować się na roller z wypustkami – taki najlepszy będzie do masowania ciała. Dostępne są także szersze i węższe rollery. Jeżeli chcemy masować okolice oczu, najlepszy będzie roller z dwiema końcówkami – szerszą i węższą. To właśnie ta węższa idealnie sprawdzi się w okolicy oczu.

Czyszczenie rollera

Roller do twarzy jest przedmiotem higienicznym i niezwykle prostym w czyszczeniu. Można dezynfekować go preparatami z alkoholem lub mydłem z wodą – obie metody nie zniszczą rollera. Warto pamiętać o regularnym czyszczeniu rollera, ponieważ zbiera się na nim sebum i możemy rozprowadzić je po twarzy wraz z zanieczyszczeniami, które sprawią, że powstaną niedoskonałości.

Roller do twarzy: jak rolować?

Pamiętajmy, że skóra musi być oczyszczona. Rolujemy zawsze ku górze zewnętrznie i przesuwamy się z ruchami coraz wyżej.

Zobacz także:

Najlepiej masowanie zacząć od szyi, którą masujemy z góry na dół, aby poprawić drenaż limfatyczny. Przesuwamy się od środka twarzy czyli brody, ust i nosa do zewnętrznych części twarzy. Taki masaż może trwać dosłownie kilka minut, a każdy wykonywany przez nas ruch może być powtarzany dosłownie 2-3 razy. Tam, gdzie wyczuwamy największe spięcie, np. przy żuchwie lub na czole – możemy wykonywać więcej ruchów tak, aby rozluźnić mięśnie w tym miejscu. Już tak krótki masaż po kilku tygodniach przyniesie efekty. Nacisk wałka musimy dopasować do naszych preferencji tak, aby masaż ten sprawiał nam przyjemność.  


Szaleństwo Zakupów Wiosna 2022
Weź udział w największej akcji rabatowej w Polsce - Szaleństwo Zakupów! Jeśli jeszcze nie uzupełniłaś swojej garderoby o choćby kilka wiosennych must have’ów, najwyższy czas nadrobić zaległości! Już od 21 do 24 kwietnia zrobisz zakupy w bardzo promocyjnych cenach w ramach akcji Szaleństwo Zakupów - w sklepach online oraz butikach stacjonarnych czekać na was będą rabaty sięgające aż 79%!
Zobacz szczegóły ->>


Nałóż serum

Do rolowania możemy użyć serum lub maskę w płachcie lub na przykład krem do twarzy, który używamy na co dzień. Nie musimy używać kosmetyków do rolowania, ale ich obecność przyniesie dodatkowe plusy – skóra będzie odpowiednio nawilżona.

Roller do twarzy: kiedy powinniśmy się rolować?

Możemy się rolować i rano i wieczorem. Porę masażu powinnyśmy wybrać w zależności od tego, jakiego efektu oczekujemy.

Rano: masaż rano zmniejszy opuchliznę i obudzi twarz już po kilku ruchach wałkiem, pamiętajmy zawsze wykonujemy ruchy ku górze i na zewnątrz.

Wieczorem: wieczorem możemy rozluźnić twarz, zrelaksować się i pobudzić mięśnie twarzy do działania.

zobacz też:

Krążenie a zmarszczki u skóry dojrzałej - podpowiadamy, jak je skutecznie spłycić! ->>

Szczotkowanie ciała likwiduje opuchnięcia i poprawia krążenie krwi. Sprawdź co jeszcze tracisz, nie robiąc tego regularnie! ->>

Roller do twarzy: kiedy zauważymy efekty?

Pierwsze efekty zauważyć możemy już po pierwszym użyciu rollera. Po około tygodniu regularnego stosowania skóra jest bardziej napięta i promienna. Wygląda także na zdrowszą. Po dłuższym stosowaniu możemy zauważyć poprawę owalu twarzy, a także wygładzenie płytkich zmarszczek.