Monika Brodka nagrała teledysk do serialu "Rojst"

"Rojst" to najnowszy serial kryminalny Showmax z Andrzejem Sewerynem i Dawidem Ogrodnikiem w rolach głównych. Właśnie ogłoszono teledysk promujący serial.

Utwór "Wszystko, czego dziś chcę", który pierwotnie śpiewała Izabela Trojanowska, w najnowszej wersji będzie wykonywała jedna z najbardziej charyzmatycznych i oryginalnych artystek - Monika Brodka. Brodka nagrała autorską wersję utworu utrzymaną w stylistyce czasów PRL-u. Wyjątkowa scenografia, stroje, muzyka i światło przeniosą nas gdzieś do małego miasteczka w Polsce z lat 80. W teledysku promującym serial "Rojst" obok Moniki Brodki pojawi się także Piotr Fronczewski, który w serialu "Rojst" zagra kierownika Hotelu Centrum, miejsca, gdzie przecinają się losy niemal wszystkich bohaterów serialu. W teledysku "Wszystko, czego dziś chcę" zobaczymy również Andrzeja Seweryna, Dawida Ogrodnika, Agnieszkę Żulewską i Zofię Wichłacz.

Od początku wiedzieliśmy z Moniką, że utwór będzie musiał wybrzmieć zupełnie inaczej. Chcieliśmy utrzymać ducha okresu, w jakim powstał oryginał, ale stosując nowoczesne narzędzia. W naszej wersji chcieliśmy nadać dużo bardziej mrocznego, brudnego, dusznego klimatu. Taka też jest scena, której utwór towarzyszy. – powiedział A_GIM, producent utworu.

Serial "Rojst" będzie poprzedzony prologiem

Teledysk z utworem "Wszystko, czego dziś chcę" w wykonaniu Moniki Brodki ma wprowadzić nas w klimat serialu "Rojst", który widzowie będą mogli oglądać już 19 sierpnia na Showmax. Oprócz teledysku powstanie również prolog serialu, który wprowadzi widzów w mroczny klimat lat 80. 

Pomysł, żeby jeszcze przed samym serialem powstał i ukazał się prolog serialu wydał mi się bardzo ciekawy. Chciałam, by nasza wersja znanego przeboju lat 80. "Wszystko, czego dziś chcę" stworzona na potrzeby prologu nabrała nowego charakteru pasującego do klimatu serialu Rojst. Wyobraziłam sobie ten skoczny oryginał w wersji dużo wolniejszej, mrocznej i dusznej, wręcz narkotycznej. Pomyślałam, że dobrze zgra się z aurą i tematyką serialu. Tekst utworu również nabrał innego znaczenia. No i ten klip z Panem Piotrem Fronczewskim! – powiedziała Monika Brodka.

"Rojst" - czym zaskoczy nas ścieżka dźwiękowa?

Ścieżka dźwiękowa do serialu "Rojst" przywołuje największe przeboje lat 80. W tle kryminalnej historii usłyszymy takie utwory jak: "Zaopiekuj się mną" w wykonaniu grupy Rezerwat, "Jesteś lekiem na całe zło" Krystyny Prońko oraz "Boskie Buenos" - Maanam. Za autorską muzykę odpowiada Jan Komar.

Reżyser klipu "Wszystko, czego dziś chcę" w wykonaniu Moniki Brodki - Michał Marczak powiedział:

W klipie chciałem oddać klimat peerelowskiego piekiełka - klubu na granicy burdelu, pokazanego z lekko psychodelicznej perspektywy. Głównymi bohaterkami są silne, pewne siebie dziewczyny, które przejmują kontrolę nad klubem wprowadzając obecnych tam mężczyzn w stan mocnego zakłopotania. Nad wszystkim czuwa Brodka i capo di tutti capi - Piotr Fronczewski, który próbuje zrozumieć co się dzieje w tym dziwnym mieście przesiąkniętym jakimś nieuchwytnym złem. 

"Rojst" - o czym jest?

Lata 80. w Polsce – sam środek ponurego krajobrazu pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym Stołem. W niedużym, zapomnianym mieście gdzieś na południowym zachodzie Polski, dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor: Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo. Czym bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowy rojst - bagno, z którego trudno się wydostać.

Zobacz także:

W serialu "Rojst" zagrają: Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska i Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski i Wojciech Machnicki.