Przeciwzmarszczkowy masaż twarzy: co daje?

Masaż twarzy to coraz bardziej popularny zabieg w gabinetach kosmetycznych. Nic dziwnego, ponieważ odpowiednio wykonany masaż nie tylko relaksuje, ale daje widoczne efekty w walce ze starzeniem się skóry. Zacznijmy od tego, że masaż twarzy pobudza krążenie w skórze, dzięki czemu tkanka jest lepiej odżywiona i skuteczniej chłonie składniki kosmetyków. Masaż twarzy połączony z drenażem limfatycznym, pomaga w odprowadzaniu limfy która powoduje opuchlizny, a także pobudza metabolizm i regenerację skóry. Jako, że za powstawanie zmarszczek mimicznych są odpowiedzialne mięśnie twarzy, ćwiczenia które wzmacniają je i rozluźniają, pomagają w walce z pogłębianiem się bruzd. Liftingujący masaż twarzy możesz śmiało wykonać sama w domu, podpowiadamy jak to zrobić krok po kroku. Uwaga: aby osiągnąć widoczne efekty, masaż powinnaś wykonywać regularnie co dwa dni, a nawet codziennie! Każdy ruch wymaga kilku powtórzeń (ok. 10 na jeden obszar), od Ciebie zależy czy Twój masaż będzie trwał "liftingujące 5 minut", czy stanie się Twoim długim, relaksującym rytuałem.

Przeciwzmarszczkowy masaż twarzy krok po kroku

1. Rozetrzyj swój ulubiony olejek do twarzy w dłoniach, pozwól mu się ogrzać. Możesz użyć też bogatego kremu do twarzy (takiego, który nie wchłania się w tempie ekspresowym). Olejek jest potrzebny, aby dłonie mogły ślizgać się po skórze, nie naciągając jej.

2. Zacznij od drenażu limfatycznego. Wykonuj zdecydowane ruchy otwartą dłonią od ucha w kierunku obojczyków, rozluźniając przy tym mięśnie szyi. Po kilku powtórzeniach, umieść kciuki pod podbródkiem i przesuwaj je pod żuchwą w kierunku uszu.

3. Wszystkimi palcami masuj policzki unosząc je ku górze, stosuj zdecydowany nacisk, rozluźniaj go dopiero w okolicach skroni. Ta technika pomoże zapobiec powstawaniu "chomików".

4. Czas na okolice ust, gdzie powstają tzw. linie marionetki i zmarszczki palacza. Koniuszkami palców wykonuj okrężne ruchy dookoła warg, pamiętaj aby ruch odbywał się zawsze ku górze - nie ściągaj kącików ust w dół!

5. Teraz patent na bruzdy nosowo-wargowe. Palcami wskazującymi wykonuj pionowy masaż od kącików ust do płatków nosa.

6. Wracamy do "chomików". Złóż dłonie w pięści i kostkami palców unoś policzki, zatrzymaj się na kilka sekund i poprowadź dłonie w kierunku uszu i skroni. Wykonuj ten ruch wzdłuż kości policzkowych.

7. Lwia zmarszczka? Żaden problem. Opuszki palców ułóż na łukach brwiowych i masuj rozciągając skórę od czubka nosa na zewnątrz, w kierunku skroni. Pamiętaj, aby nacisk był zdecydowany, ale nie powodował dyskomfortu.

8. Zmarszczki poprzeczne czoła wymagają rozluźnienia mięśni poprzez pionowe rozmasowywanie tego obszaru opuszkami palców. Następnie, uciśnij palcami linię włosów i wykonaj kilka ruchów okrężnych.

9. Spójrz w lustro i ciesz się odprężoną, zdrowo zarumienioną skórą!

Masaż twarzy kamiennym rollerem

Być może po przeczytaniu kilku artykułów, jakoby jade roller nie spełniał swojej roli, gadżetu tego używasz tylko jako ozdoby toaletki. To błąd! Masaż kamiennym rollerem to świetny sposób na pozbycie się porannej opuchlizny z twarzy, a także poprawy krążenia w skórze - co zaowocuje jej zdrowym kolorytem na resztę dnia. Liftingujące ruchy kamiennym wałkiem pomagają też rozluźnić spięte mięśnie żuchwy, skroni, które często zaostrzają rysy twarzy i... prowadzą do bólu głowy!