Primark: kiedy otwarcie sklepu w Warszawie?

Primark już od jakiegoś czasu zapowiadał otwarcie swojego pierwszego sklepu w Polsce. Do tej pory wiadomo było, że Primark na swoją flagową lokalizację wybrał Galerię Młociny w Warszawie, ale więcej szczegół nie podano, aż do teraz.

Primark właśnie ogłosił, że otwarcie sklepu w Warszawie nastąpi w czwartek 20 sierpnia o godz. 10. 

Galeria Młociny może pochwalić się spektakularną listą najemców, co sprawia, że jej oferta zdecydowanie wyróżnia się na polskim rynku. Dzięki temu, Galeria Młociny stała się wyjątkową destynacją zakupową na mapie Warszawy i obowiązkową lokalizacją dla wiodących marek. Bardzo cieszymy się, że możemy powitać jedną z nich – Primark. To długo oczekiwany debiut w naszym centrum handlowym - powiedział  Wojciech Knawa, człowiek zarządu firmy EPP, która jest współwłaścicielem Galerii Młociny. 

Przeczytaj także: IKEA stworzyła kolekcję ubrań: fanki minimalizmu zakochają się w niej!

Primark w Warszawie: jak będzie wyglądał?

Primark w Galerii Młociny zajmuje dwa piętra (około 3 660 metrów kwadratowych) i będzie zatrudniał 250 osób. Sklep będzie miał aż 30 kas, a w ofercie marki pojawią się najnowsze kolekcje: damskie, męskie, dziecięce, a także wnętrzarskie. Jak zapowiada Primark, klienci znajdą tutaj również produkty wykonane z z materiałów pozyskiwanych w sposób zrównoważony, w tym organicznych oraz pochodzących z recyklingu. 

Bardzo cieszymy się z otwarcia naszego pierwszego sklepu w Warszawie. Primark jest już dobrze znaną marką w Polsce, dlatego tym bardziej cieszy nas możliwość zaoferowania klientom z Warszawy i regionu “niesamowitej mody w niesamowitych cenach” oraz to, że staniemy się częścią lokalnej społeczności warszawskiej - podkreśli Maciej Podwojski, sales and operations manager w Primark Polska. 

Irlandzka marka odzieżowa ma łącznie około 350 sklepów w 12 krajach. Teraz dołączył do nich również Polska. Fani Primarka nie mogą doczekać się otwarcia sklepu, który z powodu pandemii otwiera się z pewnym opóźnieniem.

Przeczytaj także: Zara zamyka swoje sklepy: czy to znaczy, że nie zrobimy już zakupów stacjonarnie?

Primark: środki bezpieczeństwa

Primark zapowiada, że wprowadził wszelkie środki bezpieczeństwa w związku z pandemią. Wyznaczeni pracownicy oraz dodatkowy personel ochrony, będą udzielać klientom niezbędnych wskazówek, aby podczas ich wizyt w sklepie ograniczać kontakt z innymi. Przed wejściem do sklepu na klientów będą czekały środki do dezynfekcji rąk, a przy kasach zainstalowane zostały osłony. 

Zwiększona została również częstotliwość i rygor utrzymywania czystości sklepu, ze szczególnym uwzględnieniem punktów często dotykanych przez klientów i pracowników, takich jak, kasy, schody ruchome i windy.

Przeczytaj także: Maseczki w sklepach będą obowiązkowe? Minister Zdrowia: "Nie ma wymówek"