Powiększanie ust kwasem hialuronowym – na czym to polega?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to metoda upiększania warg przy użyciu substancji naturalnie występującej w naszym organizmie. Dzięki temu zabieg ten jest bezpieczny, a jego skutki czasowe. Kwas hialuronowy ma właściwości higroskopijne, co oznacza, że świetnie wiążę i transportuje wodę. Z tego powodu jest wysoko cenionym składnikiem serów i kremów nawadniających. Wypełnianie ust kwasem hialuronowym daje więc nie tylko efekt większej objętości, ale także nawilżenia.

Podczas powiększania ust kwasem hialuronowym w skórę właściwą wargi wstrzykiwany jest specjalny preparat. Używa się do tego bardzo cienkiej igły, która pobiera go z jednorazowej ampułko-strzykawki. Procedura ta jest nieskomplikowana i trwa jedynie 15-20 minut. Przed zabiegiem skóra jest znieczulana przy pomocy maści.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym może być przeprowadzane na kilka sposobów. Najbardziej klasyczną jest ostrzykiwanie liniowe, czyli podawanie preparatu przez kilka pojedynczych nakłuć. Bardziej nowoczesną metodą jest mikro-droplet, którą stosuje podobno dermatolog Kim Kardashian. W tym wypadku robi się bardzo gęste i drobne nakłucia, w które podawana jest minimalna ilość preparatu. W czasie jednego zabiegu lekarz może zastosować kilka różnych technik. Przebieg procedury powinien być bowiem indywidualnie dobrany do potrzeb danej pacjentki.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – efekty

Usta po kwasie hialuronowym są nie tylko większe, ale także lepiej zarysowane oraz bardziej nawilżone i miękkie. Wypełnianie pozwala nadać im bardziej wyrazisty kształt oraz młodzieńczą jędrność. Dodatkowo zabieg daje możliwość korekty nieregularnej linii ust, a także wygładzenia zmarszczek wokół.

Efekty powiększania ust kwasem hialuronowym utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Wiele zależy od naturalnych predyspozycji organizmu, stylu życia, ale także przestrzegania zaleceń wypełnianiu. Po tym czasie substancja po prostu wchłania się do organizmu i wargi powracają do stanu sprzed zabiegu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Dominika Spauschus (@madame_lashbar_and_beauty) Paź 27, 2019 o 3:30 PDT

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – przeciwwskazania

Chociaż powiększanie ust kwasem hialuronowym jest prostym i bezpiecznym zabiegiem, przed zapisaniem się na wizytę trzeba pamiętać o kilku przeciwwskazaniach. Po pierwsze nie powinno się go wykonywać w trakcie stanów zapalnych wewnątrz organizmu, na przykład opryszczki, przeziębienia czy zapaleniu pęcherza. Po drugie przeciwwskazaniem jest trwające leczenie stomatologiczne. Oznacza to, że zabiegu lepiej nie robić niedługo przed wizytą u dentysty. Po trzecie wypełnianie ust kwasem hialuronowym nie jest wskazane u osób leczonych onkologicznie, cierpiących na zaburzenia krzepnięcia krwi oraz kobiet w ciąży i karmiących piersią.

W przypadku wszelkiego typu chorób przewlekłych, na przykład Hashimoto czy cukrzycy, konieczne jest poinformowanie lekarze, który oceni czy wykonanie zabiegu jest bezpieczne. Na zabieg nie powinny decydować się osoby nadużywające alkoholu, tytoniu oraz innych używek. Substancje te przyspieszają wchłanianie kwasu hialuronowego, a utrudniają proces gojenia.

Zobacz także:

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – skutki uboczne

Najczęściej występującymi i przejściowymi skutkami ubocznymi powiększania ust kwasem hialuronowym są obrzęk i zasinienie. Będą one większe u osób, które z natury mają predyspozycje do puchnięcia i powstawania siniaków. Ponadto zwiększać je mogą wahania hormonalne przed miesiączką.

Natychmiastowego kontaktu z lekarzem wymagają z kolei objawy takie jak ból i zaburzenia czucia. Mogą one bowiem sygnalizować niewłaściwe umiejscowienia się kwasu hialuronowego w obrębie tkanek twarzy. W takiej sytuacji należy jak najszybciej podać leki, które go rozpuszczą. Niepokojącą odczuciem jest również swędzenie, bo może oznaczać wystąpienie reakcji alergicznej.

Niestety czasami powiększanie ust może powodować powstawanie niewielkich grudek lub charakterystycznego dziubka. Jeżeli defekty te same nie znikną, można je “naprawić” podczas wizyty kontrolnej.

Ile kosztuje powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Cena powiększania ust kwasem hialuronowym waha się w granicach 800-1500 zł. Płacimy za każdy mililitr preparatu, który zostanie wstrzyknięty w usta.