Kwas hialuronowy nawilża skórę

Od tej strony znamy go najlepiej. Kwas hialuronowy ma unikalną zdolność wiązania wody i zatrzymywania jej w organizmie (jeden gram może związać nawet 6 litrów!). To czyni go doskonałym nawilżaczem i najważniejszym składnikiem odpowiedzialnym za odpowiednie nawodnienie tkanek. Nałożony na skórę tworzy naturalną barierę, zatrzymującą wodę w głębszych warstwach skóry. Jednocześnie nie powoduje zapychania porów, tak jak często dzieje się w przypadku innych nawilżających substancji (np. gliceryny) czy kosmetyków na bazie olejków. By uzyskać optymalne efekty, postaw na preparat, który zawiera więcej niż jeden wariant kwasu hialuronowego i będzie działał zarówno na poziomie warstwy rogowej, jak i w głębszych warstwach skóry.

Zobacz też: Dlaczego krem z kwasem hialuronowym nie zawsze działa?

Kwas hialuronowy wypełnia zmarszczki

Dzięki swoim niespotykanym właściwościom nawilżającym, kwas hialuronowy jest również głównym składnikiem wypełniaczy stosowanych w zabiegach iniekcyjnych, takich jak powiększanie ust, modelowanie twarzy, wolumetria policzków czy wypełnianie zmarszczek i bruzd. Wstrzyknięty pod skórę wiąże duże ilości wody, powodując natychmiastową poprawę napięcia i wygładzenie skóry. Ale iniekcje to nie jedyny sposób na pozbycie się zmarszczek i bruzd. Stosowanie kwasu hialuronowego zewnętrznie na skórę również przynosi wspaniałe rezultaty, pod warunkiem, że robimy to regularnie.

Kwas hialuronowy naprawia uszkodzenia tkanki

I skutecznie przyspiesza proces gojenia się różnych urazów. Kwas hialuronowy jest niezbędny do tego, by komórki mogły się rozmnażać, a tym samym ma kluczowe znaczenie w odbudowywaniu skóry w miejscu ran i ubytków. W duecie z aloesem będzie także niezastąpionym sposobem na podrażnienia czy poparzenia słoneczne.

Chroni stawy i usprawnia transport składników odżywczych

Kwas hialuronowy odgrywa także niezwykle istotną rolę w przypadku ruchomych części naszego ciała. Znajduje się we wszystkich kościach, tkance łącznej, chrząstce i mieszkach włosowych. Jest też głównym składnikiem płynu maziowego, który amortyzuje stawy i ułatwia nam zginanie kolan czy łokci, a oprócz tego pomaga dostarczyć cenne składniki odżywcze. Gdy zaczyna go brakować i pojawią się dolegliwości bólowe, lekarz może przepisać zastrzyki z kwasu hialuronowego. Co z suplementacją? W tej kwestii zdania ekspertów są podzielone. Większość z nich uważa jednak, że zamiast dostarczać kwas w tabletkach, lepiej skupić się na tym, żeby skóra produkowała go jak najwięcej. A to możliwe dzięki odpowiedniej pielęgnacji, diecie i ochronie UV.

Kwas hialuronowy odżywia włosy i skórę głowy

Nic więc dziwnego, że coraz częściej można go znaleźć w szamponach, odżywkach i innych produktach do włosów. Kwas hialuronowy równie skutecznie odżywia i nawilża skórę głowy, a jak wiadomo, to podstawa zdrowego wyglądu i dobrej kondycji włosów. Dbając o nasz „skalp”, zapewniamy im gładkość i blask, choć oczywiście sporo zależy też od naszej diety oraz tego, jak często koloryzujemy, rozjaśniamy i stylizujemy nasze włosy.