Ledwo uszła z życiem - teraz motywuje inne kobiety. Historia Turii Pitt

Turia Pitt to australijska sportsmenka, mentorka i pisarka, a prywatnie - żona i mama dwójki dzieci. Nie zawsze jednak jej życie było tak kolorowe: w 2011 roku 24-letnia Turia brała udział w ultramaratonie, na trasie którego wybuchł ogromny pożar. 100-kilometrowy maraton w australijskim Kimberley prowadził przez tereny zagrożone ogniem, jednak organizator wydarzenia nie ostrzegł uczestników. Turia wraz z innymi biegaczami utknęła w wąwozie, a wydostanie się z płomieni poskutkowało poparzeniem ponad 60% powierzchni jej ciała. Lekarze nie wiedzieli, czy młoda kobieta przeżyje tak poważne obrażenia. Udało się - po długim pobycie w szpitalu, ponad 200 operacjach i specjalistycznej rehabilitacji, Turia rozpoczęła nowe życie - i to z przytupem! 

Zobacz też: „Jestem ofiarą ataku stalkera, ale nie jestem ofiarą w życiu. Jestem Wojowniczką” - wywiad z Katarzyną Dacyszyn, modelką, która przeżyła atak kwasem

Turia Pitt "To wiadomość dla wszystkich kobiet: PEWNOŚĆ SIEBIE TO PIĘKNO"

Niezwykłą historię Turii Pitt opisała na swoim Instagramie podróżniczka Martyna Wojciechowska. Turia gościła również na okładkach zagranicznych magazynów, a także wydała trzy książki, w których opisuje swoje doświadczenia i motywuje kobiety do samoakceptacji. Pożar sprawił, że biegaczka straciła palce, a jej ciało (również twarz) zostało zniekształcone przez blizny. Młoda kobieta przez dwa lata musiała chodzić w specjalnej masce, która miała pomóc w zagojeniu się głębokich ran skóry. Jak czytamy na profilu Martyny Wojciechowskiej, Turia zdjęła maskę w programie na żywo, wypowiadając ważne słowa:

Już jej nie potrzebuję. To wiadomość dla wszystkich kobiet: PEWNOŚĆ SIEBIE TO PIĘKNO.

Mimo tego, jaki spotkał ją los, Turia jest inspiracją dla wielu kobiet. Przekonuje, że wygląd zewnętrzny nie ma nic wspólnego z prawdziwym pięknem i nie decyduje o szczęściu. To nie puste słowa - sportsmenka wiedzie teraz iście bajkowe życie u boku ukochanego mężczyzny, który trwał przy niej w najgorszym czasie. Turia Pitt i Michael Hoskin doczekali się potomstwa: para wychowuje dwóch synów o imionach Hakavai i Rahiti.