Nadprodukcja odzieży to jeden z największych problemów ekologicznych, z jakim obecnie musimy się zmierzyć. Często kupujemy ubrania tylko na jedną okazję, po czym chowamy je do szafy i nie zakładamy ich nigdy więcej. Dlatego polska marka odzieżowa Pozerki postanowiła wyjść naprzeciw problemom wielu kobiet. Od teraz firma oferuje usługę wypożyczania sukienek na ważne okazje.

Wypożyczanie sukienek na ważną okazję to ekologiczne rozwiązanie

Założycielka marki Pozerki, Paulina Mikulska postanowiła wprowadzić możliwość wypożyczania sukienek na wielkie wyjścia. To sposób walki o środowisko naturalne. Zamiast kupować kolejny produkt, którego stworzenie zużyło wiele energii i wody, warto wypożyczyć ubranie. To działanie w ramach idei zrównoważonego rozwoju. Są to kolejne już ekologiczne poczynania projektantki. W asortymencie marki oprócz ubrań znajdują się opaski oraz gumki do włosów. Są one produkowane ze ścinków materiałów pozostałych po produkcji ubrań. 

Zobacz również: Jak kupować w bardziej ekologiczny sposób?

Wypożyczanie ubrań: sposób na oszczędzanie pieniędzy

Wypożyczanie sukienek to rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale też ekonomiczne. Wiele kobiet nie lubi pokazywać się w tej samej kreacji na ważnych uroczystościach. A zakup sukienki na jedną okazję i odwieszenie jej do szafy, to zmora wielu pań. Ubrania zalegają nam w szafie, a i tak przy okazji kolejnego ważnego wyjścia, zamiast założyć sukienkę, kupuje się kolejną. Wypożyczenie ubrania jest dużo tańsze niż jego zakup. Takie rozwiązanie oprócz pieniędzy pozwoli również zaoszczędzić miejsce w szafie. 

Zobacz również: Jak zaoszczędzić pieniądze i nie zwariować?

Jak działa wypożyczanie ubrań?

Wypożyczanie sukienki jest bardzo proste. Po wybraniu konkretnego produktu w odpowiednim rozmiarze, należy zgłosić się do marki, która wysyła paczkę z sukienką. Ubraniem cieszyć można się przez 5 dni. Koszt takiego wypożyczenia to 150 złotych, w ramach których kreacja jest prana a później prasowana. Do tej kwoty należy doliczyć koszt przesyłki. Dodatkowym atutem wypożyczalni jest również możliwość konsultacji stylizacji na wielkie wyjście z projektantką Pauliną Mikulską. Porada stylistyczna może odbyć się zarówno online, jak i w bezpośrednim kontakcie z właścicielką marki. 

W ofercie wypożyczalni na ten moment znajdziemy 5 sukienek. Wśród nich zjawiskową sukienkę do ziemi w modny teraz wzór kosmiczny, klasyczną małą czarną czy zwiewną suknię w kwiaty. W naszej galerii możecie zobaczyć kreacje do wypożyczenia.

Przeczytaj także: Wywiad z założycielką marki Pozerki Pauliną Mikulską