Amanda Gorman, 23-letnia studentka Hravardu, zachwyciła cały świat swoim wielkim talentem literackim podczas ceremonii zaprzysiężenia Joe’a Biedna na prezydenta USA. To wydarzenie na zawsze zmieniło życie młodej poetki. Niedawno została ogłoszona „największą gwiazdą zaprzysiężenia”, a już tydzień później podpisała kontrakt z IMG Models, jedną z największych agencji modelingowych na świecie. Czy na naszych oczach rodzi się nowa gwiazda wybiegów?

Amanda Gorman poetka i modelka

Agencja IMG Models na co dzień reprezentuje najlepiej zarabiające modelki fashion -  należą do nich m.in. Kate Moss, Gisele Bundchen i Gigi Hadid. W ostatnim czasie do mediów trafiła informacja o nadejściu kolejnej gwiazdy modelingu. Amanda Groman podpisała kontrakt z jedną z największych agencji modelek na świecie.

Czy jesteśmy zaskoczone? Na pewno nie. Już od pierwszych chwil jej wystąpienia podczas ceremonii zaprzysiężenia nowego prezydenta USA,  wszyscy zachwycaliśmy się jej talentem, wrażliwością, ale też niesamowitą urodą! Czerwona opaska i żółty płaszcz z kolekcji Prady w ciągu zaledwie kilku godzin stały się mikro trendem, a konkretne projekty dosłownie zniknęły ze sklepów włoskiego domu mody. Każda kobieta chciała je mieć! Historia Amandy Gorman jest kolejnym dowodem na to, że w czasach pandemii domy mody szukają przede wszystkim ambasadorów, a nie tylko „twarzy”.

Zobacz też: 71 - letnia Twiggy na okładce Vogue'a. Jak po latach wygląda najsłynniejsza modelka świata?

Amanda Gorman – kim jest?

Amanda Gorman ma 23 lata i wiele sukcesów na swoim koncie. Pisze poezję, w której porusza wątki marginalizacji, ucisku społecznego i szeroko pojętego feminizmu. Jill Biden, żona prezydenta USA, zetknęła się z twórczością młodej artystki już wiele lat temu. To dzięki niej poetka miała zaszczyt wystąpić podczas tak wielkiego dla wszystkich Amerykanów wydarzenia.

Amanda Gorman pochodzi z Los Angeles, gdzie jako dziecko dzielnie walczyła z wadą wymowy. Zawód matki obudził w dziewczynie nadludzką wrażliwość i poczucie społecznego obowiązku. Słowa potrafią zdziałać cuda. Artystka jest najmłodszą w historii Ameryki twórcą zaproszonym do udziału w inauguracji.

Zobacz też: Wybory prezydenckie w USA 2020. Kim jest Jill Biden, żona Joe Bidena?

Zobacz także:

Jak sami widzimy, piękno i rozum mogą iść jak równy z równym. Stereotypy rzadko się sprawdzają. Życzymy więc Amandzie Gorman mnóstwo sukcesów i przede wszystkim wytrwałości – ona może być kluczowym elementem w modowej karierze.

Zobacz też: Michelle Obama na zaprzysiężeniu Joe Bidena zachwyciła świat. Porównują jej fryzurę do dzieła sztuki