Patrycja Volny, córka Jacka Kaczmarskiego o anoreksji

Patrycja Volny, córka Jacka Kaczmarskiego i Ewy Volny to aktorka znana nam między innymi z filmów "Pokot", "Obywatel Jones, czy "Kurier". Cóka Jacka Kaczmarskiego poruszyła ostatnio na Instagramie bardzo ważny problem, z którym osobiście się zmaga. Aktorka od lat zmaga się z zaburzeniem odżywiania, jakim jest anoreksja. Niestety ta choroba na nowo dała jej o sobie znać.

Nigdy nie ukrywałam, że borykam się z zaburzeniami odżywiania. Zdarzenia prywatne i okołocovidowe sprawiły, że choroba znów się odezwała. Jakoś staram się z nią radzić i stwierdziłam, że mogłabym komuś pomóc, pogadać. Bo nikt nie zrozumie anorektyczki/anorektyka tak jak drugi anorektyk — powiedziała w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Przeczytaj także: Te zaburzenia odżywiania mogą skończyć się dla nas tragicznie [OKIEM EKSPERTA]

Niestety konieczność domowej izolacji i ogólnie sytuacja związana z ciągłymi obostrzeniami i ograniczeniami przyczyniła się do pogorszenia jej stanu zdrowia.

Aktywność bardzo pomaga w leczeniu. Bycie uwięzionym we własnym mieszkaniu, przy własnej kuchni, przy własnej lodówce... Kumam Was. To jest walka. To jest codzienna walka — dodała.

Volny przyznaje, że osoby z anoreksją, również i ona cierpią na dysmorfofobię.

Wy możecie wejść do domu i zobaczyć w nas kościotrupa, a my tego nie widzimy. Nie dotrą do nas też pomiary obwodu klatki, nie dotrze niska waga… Ja mam swój nawyk. Robię sobie zdjęcia nago raz w miesiącu, bo ze względu na zaburzenia elektrolitowe moja waga skacze. I ja też nie widzę swojej chudości. To nie jest kaprys, tak zaczyna działać nasz mózg - mówi córka Jacka Kaczmarskiego.

Przeczytaj także: Dysmorfofobia - czy dotyka większości z nas? Czym jest i jak sobie z nią radzić? [OKIEM EKSPERTA]

Patrycja Volny zamieściła na Instagramie bardzo poruszające zdjęcie, które opatrzyła hasztagami:#helplessnothungry #anoreksjabulimiczna.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#helplessnothungry #anoreksjabulimiczna

Post udostępniony przez Patrycja Volny (@patrycja_volny) Lis 11, 2020 o 8:51 PST

Aktorka zaapelowała do tych wszystkich, którzy podobnie jak ona zmagają się z chorobą, żeby bez oporów kontaktowali się z nią, ponieważ chętnie wesprze ich w tym trudnym czasie.

Zobacz także:

Patrycja Volny: kim jest córka Jacka Kaczmarskiego?

Patrycja Volny to polska aktorka i piosenkarka. Urodziła się w Monachium, dorastała w zachodniej Australii, a aktualnie mieszka we Francji. Skończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Debiutowała w zawodzie aktorskim w wieku ośmiu lat grając sztukach teatralnych oraz australijskich filmach. W trakcie studiów występowała głównie w produkcjach początkujących twórców oraz gościnnie w polskich serialach. Jej pierwszą znaczącą rolą była postać Dobrej Nowiny w "Pokocie" Agnieszki Holland, następnie grała w polskim serialu Netflixa "1983", filmie "Kurier" oraz "Gareth Jones".

Patrycja Volny współtworzy dwujęzyczną grupę teatralną (francusko-angielską) na północy Francji.