Jak zapakować prezent na święta?

Pakowanie prezentów na święta to dla Ciebie co roku wielki kłopot? Jeśli do tej pory zawsze pakowałaś prezenty w papier w popularne świąteczne dzwonki albo po prostu wkładałaś prezent do ozdobnej torebki, nasze sposoby na pewno przypadną Ci do gustu. Dzięki nim twoje prezenty będą wyglądały stylowo i już samo opakowanie sprawi radość obdarowanej osobie. Jak zapakować prezent? Polecamy minimalistyczne, świąteczne stylizacje. Wystarczy trochę wyobraźni, kilka podstawowych akcesoriów, a do tego naprawdę minimalne zdolności manualne. Jak zapakować prezent? Oto nasze ulubione pomysły!

To Cię może zainspirować: Prezenty pod choinkę dopasowane do znaków zodiaku. Co kupić Strzelcowi, Wodnikowi, a co Pannie?

Jak zapakować prezent: szyszki i gałązki

Szary papier, zwykły cienki sznurek i szyszki - tyle wystarczy, by podkreślić świąteczny nastrój. Do sznurka możesz też przytwierdzić gałązkę jemioły albo sosny. Jeśli nie uda Ci się kupić papieru we wzorki, możesz ozdobić go sama. Wystarczy wykroić pieczątkę z ziemniaka w kształcie serca czy choinki i odbić kształt na szarym papierze.

Przeczytaj równieżBiżuteria na świąteczny prezent: najpiękniejsze propozycje pod choinkę

Jak zapakować prezent: ozdobne aplikacje

Jeśli zastanawiasz się jak zapakować prezent, by był naprawdę oryginalny, ten sposób z pewnością przypadnie Ci do gustu. Przyklej do papieru patyczki na kształt choinki, dodatkowo opleć je i połącz kolorową włóczką. Wyglądają cudnie, prawda?

To Cię może zainspirować: Prezenty świąteczne: najlepsze zestawy kosmetyczne pod choinkę wybrane przez Redakcję

Jak zapakować prezent: koronkowe wstążki

Zamiast zwykłej wstążki użyj koronkowego paska - w połączeniu z szarym papierem będzie wyglądał bardzo elegancko i uroczo. Za wstążkę włóż ozdobną kartkę albo rysunek.

Jak zapakować prezent na święta, żeby był wyjątkowy?

Jeśli wydawało Wam się, że to jak zapakować prezent jest bez znaczenia, to musimy wyprowadzić Was z błędu! Warto włożyć w to trochę wysiłku. Odpowiednie zapakowanie prezentów na święta pozwoli zmienić prosty prezent w prawdziwie bajkowy upominek, a osoba obdarowana poczuje się wyjątkowo. Pamiętajmy, że tak jak w życiu, kiedy otrzymujemy prezent, liczy się pierwsze wrażenie. Wolelibyście prezent zapakowany w ozdobną torebkę, czy opakowanie ozdobione własnoręcznie? Odpowiedź chyba dla większości jest jasna. 

Zobacz także: 

Ciepłe czapki i szaliki od polskich marek. Są idealne na prezent!

Prezent dla mamy - 6 stylowych propozycji, które zawsze są trafione

Wyjątkowe prezenty dla wyjątkowych facetów - TOP 6 pomysłów pod choinkę dla niego