Najstarsze małżeństwo na świecie! Razem mają 214 lat!

Historia miłości Waldraminy Quinteros (104 lata) i Julio Mory (110) przypomina opowieść o Romeo i Julii. W styczniu 1941 roku Julio Mora wykradł się potajemnie rodzicom, by poślubić Waldraminę Quinteros, mimo sprzeciwu obu rodzin. 79 lat później wciąż są razem!

Mimo podeszłego wieku, oboje są w pełni świadomi i w dobrym zdrowiu, choć przyznają, że pandemia koronawirusa odbiła się na ich zdrowiu psychicznym. Waldramina i Julio bowiem tęsknią za swoją dużą rodziną, z którą obecnie nie mają tak częstego kontaktu.

Julio Mora, 110, and Waldramina Quinteros, 104, are still together after 79 years of marriage. They are just short of a combined 215 years.

Opublikowany przez 12 News Poniedziałek, 31 sierpnia 2020

 

Zobacz też:

Wyglądają, jakby wrócili z przeszłości. Połączyła ich miłość do vintage!

Zarabiają kręcąc porno. Para Polaków odkryła świetny pomysł na biznes

Najstarsze małżeństwo na świecie - Księga Rekordów Guinnessa

Co ciekawe, małżeństwo Waldraminy Quinteros i Julio Mory trafiło właśnie do Księgi Rekordów Guinnessa. W historii jej istnienia co prawda były dłuższe małżeństwa, ale obecnie nie ma na świecie małżeństwa tak starego i z tak długim stażem.

Waldramina Quinteros urodziła się 16 października 1915 roku. Julio Mora przyszedł na świat 10 marca 1910 roku. Para pobrała się 7 lutego 1941 roku w pierwszym kościele wybudowanym przez Hiszpanów w stolicy Ekwadoru Quito – La Iglesia de El Belen.

Oboje przez lata byli nauczycielami. Dziś są na emeryturze i mieszkają w Quito. W połowie sierpnia 2020 roku otrzymali certyfikat Guinnessa.

Julio Mora and Waldramina Quinteros have been married longer than most people have been alive. Their marriage – which...

Opublikowany przez Soultalk Poniedziałek, 31 sierpnia 2020

 

Zobacz też:

Sprzedali wszystko, co mieli i kupili stary autobus. Niezwykła rodzina w domu na kółkach

Mają 70 lat i ubierają się w ciuchy z pralni. Wyglądają jak bogowie street style'u!

Najstarsze małżeństwo świata - imponująca rodzina!

Waldramina i Julio są rodzicami czwórki ocalałych dzieci. Mają 11 wnucząt, 21 prawnuków oraz 1 prawnuka. Mają wspaniałą rodzinę, która daje im ogromną satysfakcję, poczucie spełnienia i szczęście.

- Rodzice są w dobrym zdrowiu – mówi ich córka Cecilia. – Jedyne, czego im brakowało, to kontaktu z rodziną – stwierdza, przyznając, że Waldramina i Julio z powodu obostrzeń związanych z pandemią musieli opuścić ważne rodzinne spotkanie, co kompletnie ich rozbiło.

- Od marca nie mogliśmy się spotkać, co bardzo ich przygnębiło.

 

What's the key to a long lasting marriage? Julio and Waldramina just might be able to tell you...

Opublikowany przez Guinness World Records Wtorek, 25 sierpnia 2020

 

Córka ekwadorskiej pary dodaje też, że jej rodzice żyją bardzo skromnie.

- Tata lubi pić mleko i oglądać telewizję, a mama uwielbia desery. Każdego ranka czyta też gazetę – opowiada o swoich słynnych na cały świat rodzicach.

Przepis na miłość do samego końca?

- Jedność rodziny na zasadach miłości, wzajemny szacunek, uczciwa praca i odpowiednia edukacja oparta o wartości rodzinne to klucz do zdrowego współistnienia - wyznali w jednym z wywiadów.