Najlepsze zdjęcia porodowe roku

Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Fotografów Narodzin właśnie ogłosiło zwycięzców konkursu Birth Photography Image Competition 2021. Ostatnia edycja konkursu zdecydowanie różniła się od poprzednich. Dlaczego? Ponieważ porody w czasie pandemii były zdecydowanie inne, co widać na zwycięskich pracach.

Zobacz też:

GOOD MEMORIES - projekt fotograficzny o mamach, które żyją w więzieniu

GODZINA NARODZIN - naukowcy wyliczyli, o której godzinie rodzi się najwięcej dzieci

Fotografia porodowa cieszy się od jakiegoś czasu coraz większą popularnością, szczególnie zagranicą. O wyjątkowości tego zawodu mówiła nam niedawno Paulina Splechta, fotografka porodowa, która od kilku lat zajmuje się fotografowaniem porodów. Chociaż jest to praca wymagająca dyspozycyjności 24 godziny na dobę, to satysfakcja i emocje są niesamowite. "Uśmiech na twarzy ojca jak pierwszy raz zobaczy swoje dzieck, szczęśliwe łzy płynące po policzku matki, jak mąż całuję i obejmuje żonę pełen dumy z niej, że jest silna, pierwszy płacz dziecka, którego pierwszy raz po dziewięciu miesiącach ciąży się poznaje. - to wszystko warte jest tej pracy", mówiła nam rok temu Paulina, której zdjęcie zostało wyróżnione "honorowym wyróżnieniem" w 10. dorocznym konkursie Międzynarodowego Stowarzyszenia Profesjonalnych Fotografów Urodzinowych Zdjęcie Roku! (International Association of Professional Birth Photographers - IAPBP). W tym roku Paulina również została ponownie wyróżniona w konkursie.

W tym roku pierwsze miejsce zdobyła Ashley Marston z Kanady za zdjęcie "Córeczka Tatusia". Fotografia jest tym bardziej niezwykła, bo pokazuje emocje ojca, który wita na świecie kolejną córkę. Nas ta praca szczególnie ujęła. Zobaczcie wszystkie nagrodzone zdjęcia w naszej galerii.

Zobacz także: To najlepsze zdjęcia porodowe 2020 - są piękne, wzruszające i pokazują siłę kobiet

Zobacz także: