OSCARY - najpiękniejsze kreacje gwiazd!

Christian Dior, Chanel, Balmain – to kreacje sprzed dziesięcioleci, które na przestrzeni lat na wielką oscarową galę wybierały największe sławy Hollywood. Suknie vintage niejednokrotnie wywoływały większe zamieszanie w świecie mody czy show-biznesu niż kreacje z najnowszych kolekcji!

Skąd była w nich ta moc? W plątaninie nitek, zakładek i szwów kryła się magia przeszłości, a każda z kreacji niosła w sobie niesamowitą modową historię! Suknie vintage, które wybierały na oscarową galę takie sławy jak Julia Roberts, Beyonce czy Natalie Portman, zamieniały je w królowe czerwonego dywanu! Szlachetne materiały i kroje, które powstały w wyobraźni największych mistrzów krawiectwa XX wieku, sprawiały, że każda z sukni była niepowtarzalna, podobnie jak niepowtarzalna stawała się osoba, która je nosi.

Ta magia i unikatowość kreacji vintage robią na nas wrażenie, tym bardziej, że wiele z nich jest tak wspaniale zaprojektowanych, że spokojnie mogłyby trafić do muzeum!

ZOBACZ TEŻ: Oscary 2021 - kiedy i gdzie można oglądać rozdanie Oscarów?

Suknia vintage na czerwonym dywanie

Chcesz być wyjątkowa? Załóż suknię vintage – zdają się mówić najpiękniejsze oscarowe kreacje z nutą przeszłości. Chcesz być eko? Postaw na vintage – zachęcają wszyscy walczący o dobro Matki Ziemi. Chcesz doświadczyć magii? Załóż kreację vintage – piszę ja, zachęcając Was do noszenia ubrań, które same w sobie mają wiele do opowiedzenia, a przy tym – jak się okazuje mogę przynieść szczęście! Nie wierzycie? Oto kilka dowodów:

Julia Roberts w czarno-białej sukni Valentino, w której 20 lat temu odebrała Oscara za rolę w filmie „Erin Brockovich”, Penelope Cruz w kreacji vintage na Oscarach w 2009, kiedy to otrzymała Oscara za film „Vicky Cristina Barcelona” czy Reese Witherspoon w sukni Christiana Diora, w której odbierała oscarową statuetkę w 2006 roku za rolę w filmie „Spacer po linie”. Przypadek? Nie sądzę!

W oscarowy weekend 2021 zachęcam więc Was do małej podróży w czasie. Przejdźcie się razem ze mną po oscarowym czerwonym dywanie ostatnich dekad i zobaczcie, jakie gwiazdy Hollywood decydowały się na suknię vintage, przygotowując stylizacje na ten jeden, wyjątkowy dzień w roku, a czasem nawet w życiu!

Zobacz także:

Która oscarowa suknia vintage podoba się Wam najbardziej? Ja jestem wielką fanką kreacji Julii Roberts a także groszkowej czerwonej sukienki Natalie Portman, a Ty?

PRZECZYTAJ TEŻ: