Oscary 2020: wyniki wyciekły do sieci

Oscary 2020 zostaną rozdane już w najbliższy weekend, w nocy z 9 na 10 lutego 2020. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na wyniki tych najważniejszych nagród filmowych. Tegoroczne Oscary cieszą się u nas wyjątkowym zainteresowaniem, ponieważ drugi rok z rzędu mamy nadzieję, że tym razem polski kandydat do Oscara, czyli film Jana Komasy "Boże Ciało" doczeka się statuetki.

Tymczasem do sieci wyciekły wyniki Oscarów 2020. Jak to możliwe? Otóż wpadkę zaliczyła sama Akademia przyznająca statuetki, która opublikowała pełną listę zwycięzców na Twitterze. Nie uszło to oczywiście uwadze fanów, a jest ich znaczna ilość, ponieważ konto obserwuje 3,4 mln użytkowników.

Chociaż Akademia szybko usunęła wpis, to w sieci nic nie ginie, a screen z wynikami Oscarów 2020 z prędkością światła obiegł już cały świat. Wpis zatytułowany "Moje prognozy Oscarów" zawierał kompletną listę "przewidywanych zwycięzców" tegorocznej gali.

Przeczytaj także: Oscary 2020: 12 najlepszych momentów oscarowej gali, których nie możecie przegapić

Oscary 2020: czy wyniki się potwierdzą?

Zgodnie z opublikowaną listą Oscara 2020 za najlepszy film i scenariusz oryginalny miałby otrzymać "Parasite", najlepszym reżyserem zostałby Sam Mendes. Statuetka Oscara 2020 trafiłaby również w ręce Renee Zellweger, Joaquina Phoenixa i Brada Pitta.

W kategorii, która dla nas jest w tym roku chyba najważniejsza, czyli najlepszy film międzynarodowy, Oscara 2020 otrzymałby film "Parasite".

Oscary 2020: wyniki wywołały poruszenie

Po publikacji pełnej listy zwycięzców Oscarów 2020, w Internecie zawrzało. Wszyscy zastanawiali się, czy konto Akademii padło ofiarą hakerów czy celowo zamieszczono taki wpis, żeby zwiększyć zainteresowanie tegoroczną galą. Jednak podejrzany jest fakt, że członkowie Akademii mogli do wtorku 4 lutego głosować na swoich faworytów. Wpis na Twitterze pojawił się dzień później.

Akademia prawie od razu wydała oświadczenie w tej sprawie, tłumacząc, że post nie był jej autorstwa i zawinił system.

Pokażemy swoje typy w niedzielę - tłumaczy Akademia na Twitterze.

Czy wyniki Oscarów 2020 się potwierdzą przekonamy się już w weekend, podczas oscarowej nocy.

Oskary 2020: gdzie obejrzeć?

Galę Oscarów 2020 będzie można obejrzeć na żywo w telewizji na antenie CANAL+ w paśmie odkodowanym. Transmisja z czerwonego dywanu rozpocznie się dokładnie w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 9 na 10 lutego) o godzinie 00:30 i potrwa do 2:00 w nocy, kiedy to rozpocznie się oficjalna gala wręczenia statuetek. Planowany koniec transmisji to godzina 5:00.

CANAL+ zaplanował również wyemitowanie skrótu z gali 10 lutego o godzinie 22:30.

Studio oscarowe CANAL+ poprowadzą dziennikarze filmowi: Karolina Korwin-Piotrowska (prowadząca "Aktualności filmowe" w CANAL+) oraz Błażej Hrapkowicz (prowadzący "Kino mówi" w ALEKINO+). 

Oscary 2020: kto wystąpi?

Oscary 2020 to nie tylko ogłoszenie wyników w poszczególnych kategoriach, ale i wspaniała uczta muzyczna. Kto wystąpi podczas oscarowej gali

Na scenie w Dolby Theatre w Hollywood zobaczymy wspaniałych artystów, którzy zaśpiewają następujące utwory:

  • Randy Newman — „I Can’t Let You Throw Yourself Away” z filmu „Toy Story 4”
  • Elton John — „I’m Gonna Love Me Again” z filmu „Rocketman”
  • Chrissy Metz — „I’m Standing with You” z filmu „Przypływ wiary”
  • Idina Menzel & Aurora — „Into the Unknown” z filmu „Kraina Lodu 2”
  • Cynthia Erivo — „Stand Up” z filmu „Harriet”

Jednak największe zainteresowanie budzi specjalny występ Billie Eilish, która ostatnio zdobyła aż 5 nagród Grammy i piosenka w jej wykonaniu będzie promować najnowszy film o Bondzie "Nie czas umierać". Wszyscy mają nadzieję, że to właśnie podczas oscarowej gali Billie Eilish po raz pierwszy publicznie zaśpiewa ten utwór.

Oscary 2020: Niesamowite wykonanie utworu z "Krainy Lodu 2"

Jednym z wyjątkowych momentów, na który czekamy jest wykonanie utworu z filmu "Kraina Lodu 2". Dziewięć piosenkarek, w tym Polka Katarzyna Łaska zaśpiewa utwór „Into the Unknown” („Chce uwierzyć snom”) razem z Idiną Menzel, która użyczyła głosu bajkowej księżniczce w oryginalnej wersji językowej animacji. Oprócz Katarzyny Łaski na scenie pojawią się aktorki, które podkładają swój głos księżniczce w krajach takich jak Dania, Japonia, Polska, Rosja, Hiszpania i Tajlandia.

To wspaniałe wykonanie z pewnością przejdzie do historii. "Trudno mi to pojąć bo przecież takie rzeczy zdarzają się tylko w snach!. Okazuje się, że nie ma na tym świecie nieosiągalnych, zbyt odległych marzeń, takich na które nie zasługujemy! Jeśli tylko ciężko pracuje się na swój sukces to ktoś w końcu to doceni! Proszę Was o jedno... NIE PRZESTAWAJCIE wierzyć w siebie! Sami najlepiej wiecie, którą wybrać z dróg! Słuchajcie co serce Wam podpowiada!” – napisała Katarzyna Łaska na swoim Instagramie.

My będziemy śledzić tegoroczne Oscary 2020 i już nie możemy doczekać się wyników. A wy szykujecie się na weekend z Oscarami?