Oczyszczanie wodorowe twarzy – etapy i efekty

Oczyszczanie wodorowe etap I: neutralizacja wolnych rodników przez wodór

Pierwszym etapem oczyszczania wodorowego jest jest skierowanie na skórę strugi wody pod wysokim ciśnieniem. Dzięki zastosowaniu impulsów elektrycznych w błonie komórkowej powstają mikrokanały, przez które zawarty w wodzie wodór dostaje się w głębokie warstwy skóry. Cząsteczki wodoru są na tyle małe, że z łatwością wnikają w przestrzeń międzykomórkową, gdzie łączą się z wolnymi rodnikami. Dalej następuje reakcja chemiczna, w wyniku której wolne rodniki zmieniają się w cząsteczki wody. Dlaczego ten proces ma właściwości odmładzające?

Wolne rodniki są nam potrzebne, bo pośredniczą w wielu procesach komórkowych. Jednak w nadmiarze wywołują stany zapalne, których skutkiem ubocznym jest niszczenie włókien kolagenowych i elastynowych. Struktury te odpowiadają za jędrność i elastyczność naszej skóry. Oznacza to, że jeśli w naszym ciele dochodzi do nadmiernego wyrzutu wolnych rodników (np. w wyniku opalania), szybciej pojawią się zmarszczki, a skóra stanie się wiotka. Rezultaty tego zjawiska neutralizuje właśnie oczyszczanie wodorowe.

Oczyszczanie wodorowe etap II: złuszczanie martwego naskórka

W ramach oczyszczania wodorowego przeprowadzane jest również złuszczanie naskórka przy pomocy odpowiednio dobranej kombinacji kwasów. W ten sposób nie tylko usuwamy martwe komórki oraz oczyszczamy pory z sebum i zanieczyszczeń, ale także przygotowujemy skórę do kolejnych etapów, podczas których będa wprowadzane substancje aktywne.

Oczyszczanie wodorowe etap III: dotlenianie

Podczas trzeciego etapu wykorzystywana jest głowica, która za pomocą podciśnienia wprowadza w skórę aktywny tlen. Pierwiastek ten ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne oraz seboregulujące, jest więc wymarzonym składnikiem dla osób z cerą trądzikową i tłustą. To jednak nie wszystko. Wprowadzenie tlenu pobudza mikrążenie w skórze, dzięki czemu komórki zostają lepiej odżywione. W rezultacie cera staje się bardziej miękka oraz promienna, a jej koloryt jednolity.

Oczyszczanie wodorowe etap IV: laminowanie

Ten etap oczyszczania wodorowego ma na celu zabezpieczenie skóry przed działaniem wolnych rodników w przyszłości. W skrócie laminowanie polega na umieszczeniu na skórze antyoksydantów, czyli substancji neutralizujących wolne rodniki.

Oczyszczanie wodorowe etap V: wtłaczanie substancji aktywnych do skóry

W poprzednim etapie oczyszczania wodorowego antyoksydanty były rozprowadzane na powierzchni skóry. Teraz będą wtłaczane wewnątrz dzięki zastosowaniu ultradźwięków. Do skóry przykładana głowica, która wprowadza komórki w ruch. Struktury skóry ulegają rozluźnieniu, co nie tylko umożliwia wniknięcie antyoksydantów, ale również pobudza metabolizm oraz procesy regeneracyjne komórek.

Oczyszczanie wodorowe etap VI: lifting

Ostatni etap oczyszczania wodorowego skóry polega na podgrzaniu skóry przy pomocy fali radiowej. Dzięki podwyższeniu temperatury tkanek do 42°C włókna kolagenowe obkurczają się. Rezultatem jest natychmiastowe zwiększenie napięcia i elastyczności skóry, czyli bezinwazyjny lifting.

Zobacz też: Jak pozbyć się wągrów? Najlepsze kosmetyki i zabiegi na rozszerzone pory

Oczyszczanie wodorowe twarzy – opinie

Opinie na temat oczyszczania wodorowego twarzy są zdecydowanie pozytywne. Zaraz po zabiegu klientki studiów kosmetycznych dostrzegają redukcję wągrów, rozjaśnienie przebarwień oraz ogólne ujednolicenie cery. Skóra wygląda zdrowo, świeżo i czysto. W przypadku osób o bardzo zanieczyszczonej cerze – efekt jest wręcz spektakularny.

Dobre opinie o wodorowym oczyszczaniu skóry pochodzą zarówno od osób, którym zależało na efekcie odmłodzenia, jak i działaniu antytrądzikowym. W przypadku pań o cerze wrażliwej i alergicznej, zabieg może zostać przeprowadzony z pominięciem kwasów, które potencjalnie mają działanie drażniące.

Oczyszczanie wodorowe – cena

Cena oczyszczania wodorowego waha się w granicach 200-300 zł. Wiele zależy od tego jakie substancje aktywne zostaną zaaplikowane podczas zabiegu. To z kolei jest kwestią indywidualnie ustalaną przez kosmetologa przeprowadzającego procedurę.