Ten nowy tren makijażowy wzbudza kontrowersje

TikTok to jedna z najpopularniejszych aplikacji na całym świecie. I właściwie nie ma się czemu dziwić, bo każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Od przepisów na idealne brownie, przez sposoby na lśniące włosy, aż po fikuśne tańce i kolorowe jarmarki. Śmiało można powiedzieć, ze TikTok staje się powoli centrum Internetowego wszechświata a trendy, które wyznacza, zawsze są na czasie. Niedawno jedna z użytkowniczek @sarathefreeelf pokazała makijaż, który wzbudził sporo kontrowersji. Czy cienie pod oczami mogą być pięknym dodatkiem do świetlistego rozświetlacza i czerwonej szminki?

Cienie pod oczami – nowa moda na nowy rok

@sarathefreeelf nie boi się swoich kompleksów. W ostatnim czasie opublikowała na  TikToku sposób na niekonwencjonalny makijaż. Do idealnie wytuszowanych rzęs dodała namalowane szminką cienie pod oczami! Byłyśmy w wielkim szoku. Ogromna ilość kobiet ma problem z ukryciem sinych zabarwień skory po oczami – ona robi z nich trend. Ta sytuacja nie mogła obyć się bez kontrowersji!

Pod filmikiem znanej TikTokerki wylała się prawdziwa fala komentarzy. Jedni z wielką ulgą i zadowoleniem pisali:

Tak proszę, zróbmy z tego trend. Mam dość ukrywania moich cieni.

Cienie pod oczami są naprawdę urocze!

Mam naprawdę ogromne sińce pod oczami i uważam, że ten trend jest uroczy.

Zobacz również: „Pękanie włosów” i „trzaskanie skóry głowy”: Niepokojący trend na TikToku, który podbija Internet!

Inni nie byli już tak przychylni temu pomysłowi. Wiele kobiet, dla których walka z cieniami pod oczami jest jak prawdziwa walka z wiatrakami, oburzyło się podnoszeniem ich kompleksów do rangi makijażowego trendu.

Mogę oddać ci moje ciemne sińce jeśli chcesz.

Starasz się je namalować, podczas gdy ja staram się je ukryć.

Moje ciebie nie są twoim trendem – pojawia się w komentarzach.

Temat kompleksów zawsze jest ciężkim orzechem do zgryzienia. Wszystkie je mamy, ale nie wszystkie potrafimy sobie z nimi poradzić – taka nasza kobieca natura. Czy zrobienie z nich atutu może być czymś złym? Na pewno nie, ale czy stwarzanie sztucznej imitacji problemu, z którym boryka się wiele z nas jest na miejscu? Pozostawiamy to waszej ocenie.

Zobacz także:

To Cię może zainteresować: Zarobiła 5 milionów w 12 miesięcy. Kim jest Addison Rea - spryciula z TikToka?

@sarathefreeelf

 

♬ GREEK TRAGEDY REMIX - Laura