Banksy złożył hołd pracownikom medycznym

Banksy to jeden z nielicznych artystów ulicznych, który jak nikt inny potrafi zaskakiwać. Tym razem Banksy podziękował pracownikom medycznym i stworzył wyjątkową pracę.

Nowe dzieło Banksy'ego zatytułowane "Game Changer" pojawiło się w szpitalu Southampton General Hospital w holu w pobliżu oddziału ratunkowego. Jak podaje BBC grafika została zawieszona za pozwoleniem placówki.

Praca Banksy'ego przedstawia małego chłopca, który bawi się swoją nową zabawkę, a jest nią bohaterka akcji - pielęgniarka NHS. Ręka pielęgniarki jest wyciągnięta do przodu jak u Supermena podczas misji, na jej twarzy jest maseczka, a na plecach peleryna. Jedynym kolorowym akcentem jest czerwony znak krzyża na fartuchu pielęgniarki. Właśnie teraz takimi bohaterami dla nas wszystkich są pracownicy medyczni, co w piękny sposób przedstawił artysta.

Banksy podziękował medykom: co napisał?

Banksy do swojego nowego dzieła zostawił krótką wiadomość:

Dziękuję za wszystko, co robicie. Mam nadzieję, że [rysunek - przyp. red.] rozjaśni trochę to miejsce, nawet jeśli jest czarno-biały.

Zobaczcie poniżej niezwykłe dzieło Banksy'ego:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

. . Game Changer

Post udostępniony przez Banksy (@banksy) Maj 6, 2020 o 9:50 PDT

Praca Banksy'ego zostanie wystawiona na aukcję w celu uzbierania pieniędzy na cele charytatywne dla National Health Service (służby zdrowia).

„Fakt, że Banksy wybrał nas by pokazać wyjątkowy wkład, jaki wszyscy w NHS wnoszą w tym trudnym czasie, jest ogromnym zaszczytem” – powiedziała dla BBC Paula Head, CEO University Hospital Southampton NHS Foundation Trust.

Banksy - artysta nieprzewidywalny

Chociaż wszyscy znają nazwisko Banksy'ego i jego prace, to artysta nadal jest jednym z najbardziej tajemniczych twórców. Nikt nie wie, jak się nazywa, gdzie mieszka, ani jak wygląda. I najprawdopodobniej tak zostanie, ponieważ z obawy przed aresztowaniem Banksy nie ma zamiaru się ujawniać. Trzyma się na uboczu, a kiedy ma coś do zakomunikowania światu, robi to poprzez swoje prace, na własnych zasadach.

Zobacz także:

Chociaż prace artysty są warte miliony, to Banksy potrafi zniszczyć je na oczach wszystkich, czego przykładem jest incydent, do którego doszło podczas licytacji w domu aukcyjnym Sotheby's w Londynie. Kopia obrazu "Dziewczynka z balonikiem" Banksy'ego została wylicytowana za 1,1 mln funtów (równowartość 5,38 mln zł) i zaraz potem obraz nieoczekiwanie uległ samozniszczeniu: jego połowa została pocięta na paski. Okazało się, że wewnątrz ramy znajdowała się zdalnie uruchamiana niszczarka. Zgromadzeni w domu aukcyjnym byli totalnie zaskoczeni.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Going, going, gone...

Post udostępniony przez Banksy (@banksy) Paź 5, 2018 o 6:45 PDT