Banksy złożył hołd pracownikom medycznym

Banksy to jeden z nielicznych artystów ulicznych, który jak nikt inny potrafi zaskakiwać. Tym razem Banksy podziękował pracownikom medycznym i stworzył wyjątkową pracę.

Nowe dzieło Banksy'ego zatytułowane "Game Changer" pojawiło się w szpitalu Southampton General Hospital w holu w pobliżu oddziału ratunkowego. Jak podaje BBC grafika została zawieszona za pozwoleniem placówki.

Praca Banksy'ego przedstawia małego chłopca, który bawi się swoją nową zabawkę, a jest nią bohaterka akcji - pielęgniarka NHS. Ręka pielęgniarki jest wyciągnięta do przodu jak u Supermena podczas misji, na jej twarzy jest maseczka, a na plecach peleryna. Jedynym kolorowym akcentem jest czerwony znak krzyża na fartuchu pielęgniarki. Właśnie teraz takimi bohaterami dla nas wszystkich są pracownicy medyczni, co w piękny sposób przedstawił artysta.

Banksy podziękował medykom: co napisał?

Banksy do swojego nowego dzieła zostawił krótką wiadomość:

Dziękuję za wszystko, co robicie. Mam nadzieję, że [rysunek - przyp. red.] rozjaśni trochę to miejsce, nawet jeśli jest czarno-biały.

Zobaczcie poniżej niezwykłe dzieło Banksy'ego:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

. . Game Changer

Post udostępniony przez Banksy (@banksy) Maj 6, 2020 o 9:50 PDT

Praca Banksy'ego zostanie wystawiona na aukcję w celu uzbierania pieniędzy na cele charytatywne dla National Health Service (służby zdrowia).

„Fakt, że Banksy wybrał nas by pokazać wyjątkowy wkład, jaki wszyscy w NHS wnoszą w tym trudnym czasie, jest ogromnym zaszczytem” – powiedziała dla BBC Paula Head, CEO University Hospital Southampton NHS Foundation Trust.

Banksy - artysta nieprzewidywalny

Chociaż wszyscy znają nazwisko Banksy'ego i jego prace, to artysta nadal jest jednym z najbardziej tajemniczych twórców. Nikt nie wie, jak się nazywa, gdzie mieszka, ani jak wygląda. I najprawdopodobniej tak zostanie, ponieważ z obawy przed aresztowaniem Banksy nie ma zamiaru się ujawniać. Trzyma się na uboczu, a kiedy ma coś do zakomunikowania światu, robi to poprzez swoje prace, na własnych zasadach.

Chociaż prace artysty są warte miliony, to Banksy potrafi zniszczyć je na oczach wszystkich, czego przykładem jest incydent, do którego doszło podczas licytacji w domu aukcyjnym Sotheby's w Londynie. Kopia obrazu "Dziewczynka z balonikiem" Banksy'ego została wylicytowana za 1,1 mln funtów (równowartość 5,38 mln zł) i zaraz potem obraz nieoczekiwanie uległ samozniszczeniu: jego połowa została pocięta na paski. Okazało się, że wewnątrz ramy znajdowała się zdalnie uruchamiana niszczarka. Zgromadzeni w domu aukcyjnym byli totalnie zaskoczeni.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Going, going, gone...

Post udostępniony przez Banksy (@banksy) Paź 5, 2018 o 6:45 PDT