Noworodki w plastikowych torebkach

Zdjęcia noworodków w plastikowych torebkach obiegły świat. Chociaż widok jest naprawdę szokujący, to okazuje się, że ta metoda ratuje wcześniaki. Jak to możliwe i na czym polega? Wyjaśniamy w artykule.

Bliżnięta Zaki i Malika to bliżnięta, które urodziły się w 7. miesiącu ciąży. Ciąża ich mamy do 6. miesiąca życia przebiegała prawidłowo. Lekarze w obawie o życie rodzeństwa zdecydowali się na cesarskie cięcie. Dzieci ważyły zaledwie 900 g. Rodzeństwo było bardzo słabe, dlatego trafiło na oddział intensywnej terapii. Aby dać im szansę na przeżycie lekarze zastosowali zaskakującą metodę. Zawinęli noworodki (poza główką) w plastikowe torebki. Dlaczego?

Okazuje się, że owijanie wcześniaków w ten sposób chroni je przed wychłodzeniem tuż po porodzie. W tym celu używa się czystej plastikowej torby o odpowiedniej wielkości. Plastikowy "kocyk" ma za zadanie imitować macicę i utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. Jest to niezwykle ważne, ponieważ skóra wcześniaków jest bardzo cienka i delikatna. W konsekwencji szybko traci wodę i ciepło.

To Cię może zainteresować:

Na pierwszy rzut oka szokująca metoda okazała się niezwykle skuteczna. Dzieci spędziły na intensywnej terapii łącznie 7 tygodni, a lekarze mogą mówić o sukcesie.

W momencie wypisu dzieci ze szpitala rodzeństwo było w bardzo dobrym stanie.

Zobaczcie te niezwykłe zdjęcia dzieci w plastikowych torebkach. To naprawdę robi wrażenie!

Zobacz także:

Przeczytaj także: