Billie Eilish nowa piosenka do filmu Bonda

25. część przygód o Jamesie Bondzie wkrótce trafi do kin. Nastoletnia piosenkarka Billie Eilish wykonała utwór przewodni do najnowszego filmu o Bondzie. Utwór "No Time To Die" jest naprawdę zachwycający, chociaż przed premierą pojawiały się kontrowersje na temat wykonania piosenki przez młodą wokalistkę. Zarzucano jej zbyt młody wiek i małe doświadczenie pomimo, że jest laureatką 5 nagród Grammy. Fani Agenta 007 obawiali się występu 18- latki twierdząc, że może ona nie podołać zadaniu i młodej artystce swoim wykonaniem nie uda się oddać klimatu kultowej serii. Pomimo obaw Billie Eilish świetnie zaśpiewała utwór "No Time To Die" i zyskała mnóstwo pozytywnych opinii. Michael G. Wilson oraz Barbara Broccoli, w oficjalnym oświadczeniu napisali: „Utwór został wspaniale dopasowany do emocjonalnej historii, którą chcemy przekazać w filmie”. Wykonanie piosenki "No Time To Die" skomentował także reżyser filmu o Jamesie Bondzie Cary Joji Fukunaga.

"Piosenki do Bonda nagrywają wybrańcy. Jestem wielkim fanem Billie i Finneasa. Ich kreatywna spójność oraz talenty są majstersztykiem. Nie mogę doczekać się aż publiczność usłyszy, jaką piosenkę przygotowali ci wyjątkowi artyści. Świeża perspektywa, która z pewnością będzie cieszyć wiele pokoleń po nas". – mówi Cary Joji Fukunaga, reżyser filmu „Nie czas umierać”.

Billie Eilish dołączy do prestiżowego grona artystów, którzy w przeszłości śpiewali do filmu Bonda, byli to m.in. Tina Turner, Louis Armstrong, Adele, Alicia Keys, Sam Smith, Tom Jones, Paul McCartney czy Madonna.

Natomiast Billie Eilish nie ukrywa, że wykonanie utworu "No Time To Die" do tak kultowego filmu o Agencie 007 to dla niej wielki zaszczyt i wyróżnienie.

"To wszystko wydaje się szalone w każdym możliwym wymiarze. Napisanie głównej piosenki do filmu, który jest częścią tak legendarnej serii, to prawdziwy zaszczyt. James Bond jest najbardziej cool franczyzą na świecie. Wciąż jestem w szoku". - mówi Billie Eilish

"No time to die": premiera utworu

18. lutego Billie Eilish wykona utwór na żywo podczas gali Brit Awards. Specjalnymi gośćmi występu będą Hans Zimmer oraz Johnny Marr. Za produkcję „No Time To Die” odpowiadają brat wokalistki – FINNEAS oraz Stephen Lipson. Brat artystki mówi, że "praca nad utworem "No Time To Die" to spełnienie marzeń".
18-letnia wokalistka jest najmłodszym wykonawcą oraz autorem piosenki do Bonda.

Film „No Time To Die” o przygodach Jamesa Bonda trafi do kin 2 kwietnia tego roku. W filmie po raz ostatni tytułową rolę zagra Daniel Craig. Wraz z premierąutworu wykonanego przez Billie Eilish pojawił się także nowy zwiastun filmu.