Nitkowanie brwi – na czym polega ta metoda? 

Nitkowanie brwi to metoda regulacji brwi przy użyciu bawełnianej nici. Dzięki bardzo dużej precyzyjności i delikatności wiele kobiet stosuje ją nie tylko w przypadku brwi, ale także innych części twarzy, na przykład policzków czy brody. Przy jej użyciu możemy usunąć nawet najcieńsze i najkrótsze włoski. Ponieważ nitkowanie wyrywa włoski wraz z cebulkami, może być odrobinę bolesne. Wszystkie nieprzyjemności wynagradza jednak fakt, odrastają one nawet kilka tygodni. 

Chociaż nitkowanie brwi w Polsce zyskało popularność dopiero w ostatnich latach, tak naprawdę jest to metoda bardzo stara, od wieków znana w Azji. Największą popularność nitkowanie twarzy zyskało w Indiach, gdzie do dziś stanowi jeden z najbardziej podstawowych rytuałów urodowych, którego uczą się już kilkuletnie dziewczynki. 

Zobacz też: Przedłużanie RZĘS: 6 błędów, które psują efekt

Nitkowanie brwi – krok po kroku 

Do nitkowania brwi potrzebne są tylko bawełniana nić o długości 30-40 cm, środek dezynfekujący i ewentualnie puder. Zabieg zaczyna się od dokładnego oczyszczenia twarzy oraz rozczesania brwi. 

Na początku związujemy końce nitki, tak aby utworzyć pętlę. Następnie należy skręcić ją kilka razy, żeby powstały dwie mniejsze pętelki, a całość przypominała kształt cyfry “8”. Depilacja polega na przykładaniu jednej z pętelek do miejsca, z którego chcemy usunąć włoski, i przesuwaniu skrętu w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosków. W ten sposób nić “chwyta” włoski i wyrywa je razem z cebulkami. Dla ułatwienia procesu “chwytania” włosków możemy delikatnie oprószyć brwi pudrem. 

Po zakończeniu nitkowania brwi warto przetrzeć skórę środkiem dezynfekującym. Z kolei nitka powinna zostać wyrzucona. Jeśli pojawi się zaczerwienienie lub delikatne podrażnienie, wystarczy posmarować skórę kremem łagodzącym lub sokiem z aloesu. 

Nitkowanie brwi – zalety

Nie bez powodu nitkowanie brwi jest metodą popularną nawet wśród największych gwiazd. Z jednej strony jest niezwykle precyzyjne, a z drugiej pozwala na usuwanie dużej ilości włosków za jednym razem. Nitkowanie brwi poleca się w szczególności posiadaczkom bardzo grubych, gęstych i trudnych do poskromienia brwi. Ten sposób pozwala nadać im dosłownie idealny kształt w zaledwie kilka minut. 

Kolejna zaletą nitkowania brwi jest fakt, że podczas zabiegu nie używamy żadnych chemicznych produktów czy wosku. Dzięki temu nitkowanie sprawdzi się w przypadku skór alergicznych i skłonnych do podrażnień. Jest to także metoda bardzo higieniczna. Styczność z naszą skórą ma bowiem tylko jednorazowa nitka. 

Nitkowanie brwi nie ma żadnych przeciwwskazań i bez problemu możemy je stosować nie tylko w przypadku brwi, ale także całej twarzy. Wiele osób regularnie wykonuje nitkowanie policzków czy nitkowanie wąsika. W obu przypadkach jest to sposób o wiele lepszy niż używanie pęsety czy wosku – nie tylko szybszy, ale także łagodniejszy.  

Zobacz też: Makijaż permanentny brwi, oczu i ust - czy warto go zrobić?

Nitkowanie twarzy – cena 

Jeśli nie chcemy lub nie potrafimy wykonywać nitkowania brwi w domu, zabieg ten znajdziemy w ofercie większości salonów kosmetycznych. Cena zabiegu nitkowania zależy w dużej mierze od części twarzy, na której chcemy ją wykonać. W przypadku nitkowania brwi ceny zaczynają się od 40 zł. Za nitkowanie brody czy nitkowanie wąsika zapłacimy 20-30 zł. Cena nitkowania policzków wynosi zazwyczaj 40-50 zł.