Nie żyje Żora Korolyov, tancerz z "Tańca z gwiazdami" miał 34 lata

Żora Korolyov miał zaledwie 34 lata. Zmarł niespodziewanie osierocając 11-letnią córkę. W żałobie pozostawił obecną partnerkę, Ewelinę Bator. Co było powodem nagłej śmierci tancerza, trenera i choreografa znanego z programu "Taniec z gwiazdami"?

Informację o śmierci lubianego trenera tańca jako pierwszy podał Paweł Dudek, czyli Czadoman. "Nie rozumiem, może tam potrzebowali Twojego talentu. Żora Koroyov, do zobaczenia po drugiej stronie...", napisał w social mediach.

Smutną wiadomość potwierdziła też partnerka Żory, Ewelina Bator, która zamieściła wzruszający wpis na Instagramie. Dziękuje w nim za wspólnie spędzone na parkiecie lata. 

"Mój kochany! Dziękuję Ci za najpiękniejsze 5 lat wspólnego tańca. Prawdą jest, że dnia 21.12.2021 odszedł człowiek, który kochał całym sercem i którego ja kochałam i kocham najmocniej na świecie. Nasze serca pękły, ale złożą się kochanie tam na górze. Będziemy się sobą opiekować. Kochamy Cię. Wierzcie mi - też w to nie wierzę. Długo nie uwierzę. I na ten moment to co się stało potrzebuje ciszy...".

Nie żyje Żora Korolyov. Co było przyczyną śmierci?

Z nieoficjalnych informacji na temat przyczyny śmierci Żory Korolyov dotarł "Super Express", który podaje, że prawdopodobnie chodziło o zapalenie mięśnia sercowego. Informatorka "Super Expressu" ujawniła, że nieprzytomnego Żorę znalazła w domu jego partnerka, Ewelina Bator. Było już jednak za późno na ratunek dla tancerza.

Żora Korolyov nie żyje. Taniec był jego pasją 

Żora Korolyov ukończył Warszawską Wyższą Szkołę Zarządzania oraz Narodowy Uniwersytet Wychowania Fizycznego i Sportu Ukrainy na kierunku choreografia i taniec. Jak opowiadał w wywiadach - taniec był jego pasją od dziecka. Pierwsze sukcesy na parkiecie odnosił już w wieku 9 lat. W Polsce popularność zyskał dzięki udziałowi w popularnym programie TVN "Taniec z gwiazdami" w latach 2007-2008. Jego partnerkami były Kasia Cerekwicka, Isis Gee oraz Agnieszka Cegielska. W latach 2016 i 2017 r. wraz z formatem przeniósł się do stacji Polsat, gdzie tańczył z m.in. Karoliną Gorczycą i Dominiką Gwit.