Naomi Watts w nowym filmie Małgorzaty Szumowskiej

Małgorzata Szumowska jest jedną z najbardziej utalentowanych, polskich reżyserek. Jej dzieło "Śniegu już nigdy nie będzie", które powstało we współpracy z Michałem Englertem walczyło o Złotego Lwa Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji - to pierwsza od 5 lat polska produkcja w konkursie głównym tego prestiżowego wydarzenia. "Śniegu już nigdy nie będzie" zostało także wytypowane do reprezentowania kraju na tegorocznych Oscarach. Reżyserka i producentka nie spoczywa jednak na laurach. Jak podaje serwis Variety, już w lutym rozpoczną się zdjęcia do jej nowej produkcji, w której główną rolę zagra Naomi Watts, znana między innymi z takich obrazów jak "Mulholland Drive", "Birdman" czy "Niemożliwe", za grę w której została nominowana do Oscara. Film "Infinite Storm" będzie realizowany dla wytwórni Bleecker Street oraz Sony Pictures Woldwide:

Cieszę się, że mogę współpracować z tak świetnymi partnerami jak Sony, Bleecker, Maven i oczywiście z Naomi Watts, którą podziwiałam i z którą od dawna chciałam pracować - podkreśla Małgorzata Szumowska. 

Zobacz też: Oscary 2021: "Śniegu już nigdy nie będzie" polskim kandydatem do Oscara. Sukces Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta

"Infinite Storm" oparty na faktach

"Infinite Storm" Małgorzaty Szumowskiej będzie oparty na prawdziwej historii Pam Bales, matki, pielęgniarki i przewodniczki górskiej, wyruszającej w samotną wędrówkę na Górę Waszyngtona, podczas której kobieta ratuje nieznajomego wspinacza. Brawurowa akcja Pam została dokładnie opisana w artykule “High Places: Footprints in the Snow Lead to an Emotional Rescue,”  i posłużyła za inspirację do stworzenia scenariusza drugiego po "The Other Lamb" ("Córka Boga") anglozjęzycznego filmu w karierze. 

Pam to niesamowita i odważna kobieta, której historia trzyma w napięciu i daje nadzieję. Josh (scenarzysta Josh Rollins)  stworzył mocną i wzruszającą opowieść o chęci przetrwania, która jest tak ważna w dzisiejszych, mrocznych czasach - zdradza reżyserka "Infinite Storm".