Oscary 2021: "Śniegu już nigdy nie będzie" polskim kandydatem do Oscara

10 sierpnia, komisja, której przewodniczył Jan A.P. Kaczmarek, ogłosiła, ze polskim kandydatem w wyścigu po Oscara 2021 został film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta "Śniegu już nigdy nie będzie". Komisja wybierała spośród 7 zgłoszonych filmów ("Sala samobójców. Hejter" Jana Komasy, "Sweat" Magnusa von Horna, "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" Jana Holoubka, "Supernova" Bartosza Kruhlika, "Klecha" Jacka Gwizdały i "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego).

93. gala rozdania Oscarów odbędzie się 25 kwietnia 2021 r., ale to już 15 marca będzie wiadomo, które obrazy zostały nominowane przez filmową kapitułę w poszczególnych kategoriach.

To kolejny wielki sukces duetu polskich filmowców, Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta, po tym jak ich obraz "Śniegu już nigdy nie będzie" został zakwalifikowany do Konkursu Głównego 77. Międzynarodowego Festiwalu w Wenecji. To wtedy, podczas konkursu głównego, obraz Szumowskiej i Englerta będzie miał oficjalną premierę.

ZOBACZ TEŻ: Sukces Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta - "Śniegu już nigdy nie będzie" powalczy o Złote Lwy

Oscary 202: o czym jest film "Śniegu już nigdy nie będzie"?

Jak opisuje oficjalny dystrybutor filmu, "pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON – atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od "gorszego" świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich". 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Małgorzata Szumowska (@szumowska.m) Sie 10, 2020 o 5:20 PDT