Joe Biden ma 26-letnią wnuczkę. Kim jest Naomi Biden?

26-letnia Naomi Biden jest najstarszą córką syna obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Huntera. Ma dwie młodsze siostry: Maisy i Finnegan. Jest studentką prawa na Columbia Laws, a także ogromną pasjonatką polityki. Jej imię, Naomi, zostało jej nadane na cześć zmarłej w 1972 roku, w wyniku tragicznego wypadku samochodowego, rocznej córki Joe Bidena. Razem z dzieckiem, w wypadku zginęła także ówczesna żona prezydenta Neilia, z czym polityk przez długi czas nie potrafił sobie poradzić:

- Zacząłem rozumieć, do czego prowadzi ludzi desperacja. Dlaczego samobójstwo nie jest opcją, ale racjonalnym pomysłem. Miałem wrażenie, że Bóg sobie ze mnie zakpił i czułem gniew.

Zobacz teź: Kamala Harris w rozmowie z 4-latką. Wzruszające wideo stało się viralem

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez NKB (@naomibiden) Sty 31, 2017 o 7:44 PST

Naomi Biden i jej wsparcie dla dziadka w czasie kampanii wyborczej

Wnuczka Joe Bidena od zawsze była mocno związana z dziadkiem i wspierała go w jego działalności politycznej. W czasie jego wiceprezydentury odbyła mnóstwo podróży międzynarodowych u jego boku, odwiedzając takie kraje, jak Turcja, Chiny czy Nowa Zelandia. Zasłynęła także okazując ogromne wsparcie Joe Bidenowi na Twitterze, w czasie jego kampanii wyborczej, a także stawiając czoła krytyce pod jego adresem. W niedawnym poście, Naomi zareagowała na zarzuty, jakoby jej dziadek nie był wystarczająco postępowy, jak na kandydata na urząd prezydenta USA. W odpowiedzi ostrzegła, że jeśli jesienią ludzie zagłosują na przeciwnika Joe, Donalda Trumpa, powinni „przeprosić dzieci, które zostały oddzielone od rodziców, umieszczone w klatkach i okradzione z przyszłości”.

 

Co więcej, Naomi nie mogła nie pogratulować Joe Bidenowi ogromnego sukcesu, jakim jest wygrana w tegorocznych wyborach prezydenckich. Dzień przed Narodową Konwencją Demokratów zamieściła na Twiterze wzruszające dawne zdjęcie z dziadkiem. Pod fotografią zamieściła także poruszający wpis:

- Każdego dnia jestem dumna, że jestem Twoją wnuczką, ale dzisiejszego wieczoru jestem równie dumna z bycia Amerykanką.

Zobacz też: Żona Joe Bidena nie zrezygnuje z pracy zawodowej. Taka decyzja to zaskoczenie dla Amerykanów

Naomi Biden: życie prywatne wnuczki Joe Bidena

Naomi od kilku lat spotyka się z 23-letnim Peterem Nealem, również studiującym prawo na tym samym uniwersytecie. Obydwoje kochają pomagać ludziom, dzięki czemu niedawno stworzyli stronę internetową zawierającą quiz, który pozwala ludziom sprawdzić, czy kwalifikują się do otrzymania pomocy na podstawie ustawy CARES. Obecnie pomogło to około 10 tys. osób, a coraz więcej ludzi otrzymuje także pomoc z pakietu stymulacyjnego o łącznej wartości 2,2 biliona dolarów. Zakochani przyznali MTV News, że przeczytanie wszystkich 335 stron ustawy, stworzenie quizu i utworzenie witryny zajęło im około 48 godzin. „Albo to, albo obejrzenie Curb Your Enthusiasm trzeci raz z rzędu.”- śmieje się 26-latka.

Co więcej, wygląda na to, że wnuczka Joe Bidena jest także w przyjacielskich stosunkach z córką Donalda Trumpa, Tiffany. Córka byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych zamieściła w 2018 roku podczas weekendowej wycieczki czarno-białe zdjęcie z Naomi na swoim igstory. Obie dziewczyny studiowały razem na University of Pennsylvania. Tifanny Trump uzyskała tam dyplom ze stosunków międzynarodowych, a Naomi Biden z socjologii.

Zobacz też: Kim jest Ashley Biden - córka prezydenta USA Joe Biden?