Najczęściej przypada między 45. a 55. rokiem życia. Powodują ją zmiany hormonalne, a dokładniej stopniowe wygaszanie czynności hormonalnych jajników do możliwości zajścia w ciążę oraz spadek poziomu estrogenów we krwi. Menopauza, bo o niej mowa, określana też jako klimakterium, czy przekwitanie, to zupełnie nowy i dotąd nieodkryty jeszcze przez nią czas w życiu kobiety. 

Chociaż dla niektórych menopauza nadal jest tematem tabu, to warto podkreślić, że jest to całkowicie naturalny etap życia każdej z nas. To czas, kiedy nadal możesz odnosić sukcesy, korzystając dodatkowo z własnego doświadczenia i dojrzałości, być szczęśliwa, piękna, zadbana, pewna siebie i swojej wartości. 

A jak zmienia się skóra kobiety w okresie menopauzy? Czy można zahamować lub spowolnić procesy starzenia się? Podpowiadamy.

Jak menopauza wpływa na skórę?

 

Zmiany hormonalne w okresie przed i w trakcie menopauzy wpływają nie tylko na samopoczucie kobiet (ach, te uderzenia gorąca! Szczęśliwie nie zdarzają się wszystkim paniom), ale i na stan skóry. Spadek stężenia estrogenu i innych hormonów zaburza właściwy proces syntezy kolagenu, przez co skóra staje się mniej elastyczna i sprężysta. Jest sucha, cienka, pozbawiona gęstości. Wiele kobiet skarży się na pogorszenie kondycji cery. Zmieniają się proporcje twarzy, policzki zaczynają opadać, a zmarszczki są nieco bardziej widoczne. Niejednokrotnie pojawia się trądzik różowaty, czego konsekwencją jest uczucie pieczenia lub napięcie skóry. 

Te i wiele innych zmian, które pojawiają się w obrębie skóry, są naturalne, nie można ich zupełnie zatrzymać. Świadczą o dojrzałości, życiowej mądrości, doświadczeniu i naszej kobiecości. Jeśli jednak tylko chcesz, z pomocą odpowiednich kosmetyków możesz spowolnić procesy starzenia się, aby cieszyć się piękną cerą jak najdłużej. 

Zobacz także:

Eksperci w dziedzinie pielęgnacji skóry nie mają wątpliwości co do tego, które składniki aktywne są doskonałe dla skóry dojrzałej. Wymieniają BIO-RETINOL COMPLEX – biotechnologiczny kompleks składników aktywnych: bakuchiol, steviphenole, fuzyjny, biomimetyczny peptyd TGF. To właśnie one zapewniają skuteczne działanie przeciwstarzeniowe, głębokie ujędrnienie i stymulację syntezy kolagenu, widoczne wygładzenie linii oraz zmarszczek, poprawę elastyczności skóry, intensywne nawilżenie i zwężenie porów. W jakich kosmetykach ich szukać? Z pomocą przychodzi marka AA.

Kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy w okresie menopauzalnym

 

Marka AA prezentuje linię Retinol Intensive Kuracja Menopauzalna. To kosmetyki skierowane do kobiet w wieku okołomenopauzalnym. Stanowią odpowiedź na zmiany zachodzące w skórze, a także kompleksową pielęgnację starzejącej się cery. 

Unikatowe formuły linii oparte są o zaawansowane kompleksy: Bio-Retinol Complex, Menopause Control Pro, a także skwalan, olej marula i Hyaluron Ultra.

Co dokładnie znajdziemy w serii? 

AA RETINOL INTENSIVE KURACJA MENOPAUZALNA Aktywny krem na dzień Lifting + Ujędrnienie

Tak jak wszystkie kosmetyki z linii Retinol Intensive Kuracja Menopauzalna, zawiera Bio-Retinol Complex, Menopause Control Pro i skwalan. Zapewnia intensywne działanie przeciwzmarszczkowe, ujędrniające i liftingujące, poprawia napięcie i elastyczność, redukuje niedoskonałości i zaczerwienienia, nawilża i wygładza skórę. Świetnie sprawdzi się również jako podkład pod makijaż. 

AA RETINOL INTENSIVE KURACJA MENOPAUZALNA Intensywny krem na noc Ujędrnienie + Regeneracja

Głęboko odżywia i nawilża skórę, zmniejsza widoczność linii i zmarszczek. Krem zwiększa elastyczność i zapewnia efekt pięknej, zdrowej cery. Wieczorem nałóż niewielką ilość na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu. Efekty widać już po kilku tygodniach. 

AA RETINOL INTENSIVE KURACJA MENOPAUZALNA Aktywny krem pod oczy Ujędrnienie + Wygładzenie

To uniwersalny kosmetyk, który można stosować zarówno na dzień, jak i na noc. Sprawdzi się też pod makijaż. Czym się wyróżnia? Zapewnia intensywne działanie przeciwzmarszczkowe, wygładzające i ujędrniające. Zmniejsza widoczność linii oraz zmarszczek, poprawia elastyczność i napięcie okolicy oczu, a także głęboko nawilża. 


Nie tylko kosmetyki

 

W kampanii zamiast modelek wystąpiły trzy zatrudnione w firmie OCEANIC kobiety: Małgorzata Adamska, główna księgowa, Joanna Skonieczna, kierowniczka biura zarządu oraz Magda Burgiel, senior menedżerka ds. komunikacji i PR. Udowadniają, że wiek to nie wszystko. 

Z badań wynika, że Polki mało wiedzą o menopauzie, dodatkowo nierzadko wypierają ją, kiedy już się rozpocznie. Większość kobiet jest negatywnie nastawiona do klimakterium, często przez niską świadomość sedna procesów, jakie się z nią wiążą, nadal traktując ten temat jak tabu. 

Dlatego marka AA oferuje swoim klientkom nie tylko kosmetyki z linii Retinol Intensive Kuracja Menopauzalna. Wspiera dojrzałe kobiety i pokazuje im, że nowy etap życia dalej może nieść mnóstwo cudownych doświadczeń. „O menopauzie rozmawiamy otwarcie” to stworzona przez markę AA kampania świadomościowa, pomagająca obalać mity i niosąca wszystkim kobietom dużo zachęty do czułości względem samych siebie. 

Jej bohaterkami, modelkami i twarzami zostały trzy pracujące od lat w firmie OCEANIC wspaniałe kobiety: kierowniczka biura zarządu Joanna Skonieczna, główna księgowa Małgorzata Adamska i Magda Burgiel – senior menedżerka ds. komunikacji i PR. Te niezwykłe kobiety opowiadają o swoich odczuciach, pracy zawodowej i pasji do życia, oswajając temat menopauzy. Cieszymy się, że możemy w naszym serwisie dołączyć do tak fantastycznej i potrzebnej akcji.  

Posłuchaj też podcastu na temat menopauzy. 


Materiał powstał z udziałem marki AA.