Saga 'Zmierzch' stała się sensacją, fenomenem kulturowym i socjologicznym na skalę światową, bezprecedensowym obiektem fascynacji młodych czytelników i widzów.
Na planie zdjęciowym „Księżyca w nowiu” we Włoszech koczowały tysiące wielbicieli bohaterów sagi. Miliony fanów na całym świecie nie mogą doczekać się ekranizacji trzeciej części historii miłości młodej dziewczyny i nieśmiertelnego wampira, którą zrealizował David Slade, reżyser „Pułapki” i „30 dni mroku”.


'Zmierzch: Zaćmienie'

W trzeciej części nieziemsko przystojny wampir – Edward (Robert Pattinson) zgadza się zamienić swoją ukochaną Bellę (Kristen Stewart) w wampira – pod warunkiem jednak, że wezmą ślub. Ten pomysł nie podoba się zazdrosnemu o dziewczynę Jacobowi (Taylor Lautner). Zgodnie z zasadami swojego plemienia, młody wilkołak wraz ze swoimi towarzyszami ma za zadanie bronić okolic Forks przed wampirami. Jacob oferuje Belli coś, czego Edward nigdy nie będzie w stanie jej zapewnić – normalne życie bez konieczności picia krwi i ukrywania swojej tożsamości przed światem.
Tymczasem do mieszkańców miasteczka dochodzą niepokojące wieści o zniknięciach kolejnych osób. Rodzina Cullenów wkrótce odkrywa, że nie są jedynymi wampirami zamieszkującymi okolice stanu Waszyngton. Na domiar złego w lasach ukrywa się czyhająca na życie Belli Victoria, która chce pomścić śmierć swojego przyjaciela – Jamesa. Rodzina wampirów i plemię wilkołaków będzie musiało załagodzić spór i nauczyć się współpracować, aby oddalić zbliżające się niebezpieczeństwo.

/embed>