Moda trendy 2020: Najpopularniejsze kolory na jesień i to niezależnie od trendów

Nie jestem pewna, czy tylko ja tak mam, ale gdy kończy się lato, automatycznie programuje swoją garderobę na kolory tzw. polskiej złotej jesieni. To barwy ziemi, opadłych liści, kasztanów, wrzosów, dojrzałych śliwek i złocistych słoneczników. Nawet Instytut Pantone, który zwiastuje trendy, zwykle się z tym zgadza. Czy jesienna moda musi być nastrojowa i melancholijna. Otóż niekoniecznie.

Zobacz też: Boho sukienki w kwiaty to hit jesieni, który będziesz nosić przez cały rok!

Prognozując jesienno-zimowe trendy na 2020 rok postawiono na klasyczną paletę kolorystyczną: odcienie złamanej bieli, karmelowego beżu, ciemnoniebieskiego i szarości. Najmocniejszym elementem tego jesiennego must-have jest odcień przytłumionej i ocieplonej pomarańczy, który wydaje się być wszechobecny jesienią. I oto recepta na paletę sezonowych odcieni, które możesz nosić rok po roku.

Moda trendy 2020: Najpopularniejsze kolory na jesień i to niezależnie od trendów

Beż, to ukochany basicowy kolor, który stanowi świetną bazę do jesiennej stylizacji - zwłaszcza najpopularniejszej, czyli tzw. "na cebulkę". Świetnie wygląda, gdy cieszymy się jeszcze resztką wakacyjnej opalenizny. Noś ją nie tylko na klasycznym trenczu, ale w total looku oraz na akcesoriach: torebce, apaszkach i butach. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Andra Pop (@andrabuicu) Wrz 10, 2020 o 7:24 PDT

Granatowy (prawie czarny) to kompromis na jaki są w stanie pójść wielbiciele czerni. To świetny wybór - klasyczny, a równocześnie bardzo nowoczesny. Ten głęboki odcień granatu jest niezwykle elegancki i tajemniczy - jest jak atrament, którym można napisać zupełnie nowy rozdział w modzie.

Jestem blondynką i jedno, co mogę potwierdzić, to fakt, że podkreśla niebieski kolor oczu i stanowi ramę dla słowiańskiego typu urody. Ten kolor nie ma sobie równych zwłaszcza na jedwabiu, na którym odbija się jak morska toń.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Marianne (@smythsisters) Cze 6, 2020 o 4:55 PDT

Kolejnym mniej oczywistym kolorem jesieni 2020 jest złamana biel - coś między bielą, a delikatną szarością. Chodzi o niuanse, które robią różnicę. Ten odcień bieli jest odwzorowaniem zachmurzonego jesiennego nieba i stanowi niemal malarskie tło dla reszty modnych w tym sezonie kolorów jak granat, zieleń i pomarańcz. 

Ten sezon ma też bardzo energetyczne momenty, które znajdują odbicie w kolorze pomarańczy - nic tak nie poprawi humoru jak kombinezon lub okulary w tym optymistycznym kolorze. 

Tej jesieni modny jest kolor pomarańczowy zarówno ceglasty, ciepły i wchodzący niemal w brąz jak i ten żywy, jaskrawy i budzący jak szklanka soku pomarańczowego z rana. 

Triumfatorem tego roku jest kolor fioletowy, którego letnia pastelowa wersja konkuruje jesienią z kolorem dzikich wrzosów. Ten najmodniejszy kolor 2020 roku szybko nie odda korony, warto więc zamienić szarości i róże, właśnie na ten wdzięczny kolor. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez StreeTrends (@streetrends) Maj 6, 2020 o 6:24 PDT

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez StreeTrends (@streetrends) Maj 7, 2020 o 12:29 PDT