Demakijaż to najważniejszy krok naszej codziennej pielęgnacji. Każdego dnia na naszej buzi gromadzą się zanieczyszczenia w postaci makijażu czy sebum. Co więcej pamiętajmy, że spanie w makijażu jest niezdrowe, skóra nie może oddychać, przez co wygląda na zmęczoną i ziemistą. To właśnie to prowadzi do zatykania porów, powstawania wyprysków i zmian skórnych. Rano musimy oczyszczać skórę z pozostałości kremu lub serum.

Masło do demakijażu – w czym tkwi sekret?

Masło, które zmywa makijaż twarzy, oczu i ust, a także oczyszcza skórę w jednym kroku pielęgnacyjnym? Brzmi niemożliwie, a jednak jest prawdą! Wyjątkowa formuła wykorzystana przez dr Skin Clinic pozwala na usunięcie makijażu oraz dogłębne oczyszczenie cery w jednym, prostym i naprawdę przyjemnym kroku. Co więcej jest bezpieczny dla skóry, ponieważ zawiera wyłącznie delikatne dla skóry składniki oczyszczające wzbogacone o regenerującą witaminę E oraz nawilżający olej z owoców leśnych.

Masło do demakijażu – co robi dla skóry?

Masło mycie i demakijaż od dr Skin Clinic skutecznie usuwa makijaż oraz oczyszcza cerę w jednym kroku pielęgnacji. Chroni naturalne nawilżenie skóry, nie pozostawia efektu przesuszenia, czy uczucia ściągnięcia naskórka. Sprzyja zachowaniu fizjologicznego pH skóry. Przeznaczony do demakijażu twarzy, oczu i ust. Dodatkowo redukuje uczucie szorstkości i swędzenia wynikające z przesuszenia naskórka, co jest niezwykle ważne przy pielęgnacji wymagającej skóry twarzy.

Masło do demakijażu – moc składników

Masło mycie i demakijaż od dr Skin Clinic zawiera 3 składniki, które wyróżniają ten produkt na rynku i sprawiają, że naprawdę warto po niego sięgnąć.

Emolienty: to składniki o właściwościach wygładzających powierzchnię skóry, przeciwdziałają uczuciu szorstkości. Wykazują działanie nawilżające poprzez zmniejszenie nadmiernej utraty wody z naskórka.

Witamina E: zwana także „witaminą młodości”. Ma zdolność do wnikania w naskórek przywracając mu wygląd „odżywienia”, a także poprawia jego miękkość i elastyczność. Działa nawilżająco.

Olej z owoców leśnych: otrzymywany metodą maceracji owoców truskawki, maliny i jeżyny. Działa przeciwwolnorodnikowo, co oznacza, że spowalnia starzenie się skóry. Wygładza, poprawia elastyczność, reguluje wydzielanie sebum, przyczynia się do poprawy nawilżenia cery.

Zobacz także:

Masło do demakijażu – jak stosować?

Rano i wieczorem nabieramy niewielką ilość kosmetyku na dłonie, delikatnie rozcierając ogrzewamy go, a następnie rozprowadzamy na powierzchni skóry twarzy. Produkt pod wpływem ciepła dłoni zmienia się w olejek, dzięki czemu z łatwością rozprowadzimy go na całej powierzchni twarzy. W celu dokładnego demakijażu możemy dodatkowo użyć zwilżonych płatków kosmetycznych. Pozostałości produktu zmywamy lenią wodą i przechodzimy do dalszej części pielęgnacji.

Sprawdź też: