Spis treści:

  1. Peeling kwasowy do twarzy - czym jest?
  2. Kiedy stosować peeling kwasowy?
  3. Peeling kwasowy drSkin Clinic właściwości

Peeling kwasowy do twarzy - czym jest?

Do wykonywania zabiegów z użyciem peelingu kwasowego najczęściej są wykorzystywane 4 podstawowe kwasy – kwas salicylowy, kwas migdałowy, kwas azelainowy oraz kwas ferulowy. Mają one działanie dogłębne i zwiększające przyswajalność składników odżywczych z innych preparatów po zabiegu.

Kwas migdałowy jest pozyskiwany w wyniku ekstrakcji surowca z gorzkich migdałów. Jest on najczęściej stosowany w przypadku redukcji blizn potrądzikowych czy plam starczych oraz tych wywołanych poparzeniami słonecznymi. To doskonały kwas stosowany w peelingach przy trądziku zaskórnikowym. Zmniejsza widoczność rozszerzonych porów i ma dodatkowo działanie antybakteryjne.

Kwas salicylowy skutecznie redukuje trądzik i pozwala na zmniejszenie pojawiania się stanów zapalnych na skórze. Dokładnie oczyszcza pory skóry i dodatkowo je domyka. Stosowany jest także przy redukcji widoczności plam starczych. W odpowiednim stężeniu może być stosowany w łagodnych peelingach kwasowych.

Kwas ferulowy jest stosowany najczęściej w połączeniu z witaminą C oraz E. Świetnie radzi sobie w przypadku pojawiających się zmarszczek. Po jego zastosowaniu skóra jest widocznie świeża i pozbawiona pojedynczych niewielkich bruzd i zmarszczek. Jest on pozyskiwany z pestek jabłek i pomarańczy. To bardzo skuteczny kwas stosowany w peelingach, ale nie dla skóry wysoko wrażliwej.

Kwas azelainowy jest stosowany bardzo często w przypadku nawracającego i uciążliwego trądziku. Delikatnie złuszcza, oczyszcza pory i redukuje stany zapalne. W przypadku wrażliwej skóry może powodować lekkie zaczerwienienie i przesuszenie, które niedługo po zabiegu kwasami powinno być zniwelowane.

Kiedy stosować peeling kwasowy?

Peeling kwasowy najlepiej stosować na przełomie okresu jesienno - zimowego oraz w początkowych miesiącach wiosennych. Latem są zdecydowanie odradzane, ze względu na brak możliwości ekspozycji twarzy po zabiegu na promienie słonecznego. W tym okresie istnieje ryzyko podrażnienia skóry po zabiegu kwasami.

Zobacz także:

W zależności od kondycji naszej skóry, peeling kwasowy może być używany w zależności od naszych potrzeb - przy niwelowaniu trądziku, blizn potrądzikowych czy plam starczych. Jest on tak samo ważny, jak peeling enzymatyczny skóry głowy, który ulepsza ukrwienie i przedostawanie się substancji z wcierek ziołowych. Najpierw wykonaj test na przedramieniu, aby wykluczyć alergię na kwasy zawarte w peelingu. Na początku wybierz ten najdelikatniejszy, aby móc dopasować stężenie.

Peeling kwasowy drSkin Clinic- właściwości

Peeling kwasowy drSkin Clinic to rewolucyjny produkt, który pozwoli na pozbycie się trądziku czy blizn potrądzikowych nawet w wieku dojrzałym. Co potrafi?

• delikatnie złuszcza martwy naskórek
• odblokowuje i oczyszcza ujścia gruczołów łojowych skóry
• redukuje niedoskonałości i zaskórniki
• zmniejsza nadmierne przetłuszczanie się skóry dojrzałej
• przyspiesza wyrównanie kolorytu cery

Znajdujący się w nim kwas salicylowy pozwala na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy, natomiast kwas migdałowy rozjaśnia przebarwienia. Doskonale radzi sobie z przebarwieniami i rogowaciejącym naskórkiem. Pozostawia skórę gładką i zmniejsza widoczność porów. Stosowany regularnie sprawi, ze skóra będzie w lepszej kondycji.

Zobacz też:

Peeling po kąpieli czy przed? Jakie to ma znaczenie - sprawdź!