Anna Przybylska zmarła 5 października 2014 roku. O aktorce często wspomina się w mediach. Kilka miesięcy temu upamiętniono jej wizerunek na muralu, który przez sposób sportretowania aktorki wzbudził niemałe kontrowersje. Tym razem o artystce zrobiło się głośno po tym, jak jej mama, Krystyna Przybylska przekazała na charytatywną licytację pamiątkę po córce. To sukienka, którą specjalnie kupiła na premierę filmu "Bilet na księżyc", jak się później okazało - ostatniej produkcji, w której wystąpiła.

Licytacja sukienki Anny Przybylskiej podarowanej przez jej matkę

Jak wspomina mama artystki, Anna Przybylska kupiła czarną sukienkę projektu Rolanda Moureta specjalnie na premierę filmu "Bilet na księżyc". Niestety, nigdy jej nie założyła. Postępująca choroba sprawiła, że aktorka nie była w stanie pojawić się na wydarzeniu, choć była odtwórczynią głównej roli. Mama aktorki zdecydowała się przekazać ją na licytację. Co więcej, Krystyna Przybylska wyraziła chęć spotkania z osobą, która wygra licytację.

Kogoś, kto wylicytuje sukienkę Ani, zapraszam serdecznie do siebie. Chciałabym spędzić z taką osobą czas. Na pewno będzie to dla mnie i zaszczyt, a jednocześnie i okazja do wielu wspomnień - powiedziała Krystyna Przybylska w rozmowie z Fundacją Hospicyjną.

Pieniądze z licytacji trafią do Hospicjum imienia ks. Dutkiewicza w Gdańsku. To szczególne miejsce dla rodziny Anny Przybylskiej - to właśnie ta placówka wspierała ją w trakcie walki z rakiem trzustki.

Celem całej akcji jest zebranie 100 tysięcy złotych w miesiąc. Poza Krystyną Przybylską wspierają również Martyna Wojciechowska, Aleksandra Kwaśniewska, Katarzyna Bujakiewicz, czy Marzena Rogalska. 

Licytacja kreacji, z którą specjalnie na potrzeby akcji zapozowała mama Anny Przybyslkiej, rozpocznie się 5 sierpnia.


fot. Łukasz Wajszczyk / Fundacja Hospicyjna / facebook.com