Kendall Jenner: jaki jest sekret jej idealnego makijażu?

Mary Philips - makijażystka Kendall Jenner - słynie z subtelnych makijaży, których sekret tkwi w sprytnych technikach nakładania produktów. Na swoim IGTV podzieliła się z fanami niezawodnym sposobem na makijaż otwierający oko. Jej sekretem okazuje się odpowiednio nałożony eyeliner.

ZOBACZ TEŻ: Makijaż miejsc intymnych? Tak, dobrze czytasz: kobiety malują się „tam”

Makijaż otwierający oko - jak go zrobić?

Na początek Mary Philips aplikuje chłodny odcień brązu pod linią dolnych rzęs i w zewnętrznym kąciku powieki. Następnie należy sięgnąć po brązową kredkę w cieplejszym odcieniu i namalować nią kreskę na linii wodnej górnych rzęs.

Najłatwiej zrobić to delikatnie przytrzymując powiekę za rzęsy. Mary Philips zdradza, że dzięki malowaniu kreski od dołu linia rzęs wygląda na pogrubioną, dzięki czemu możemy zrezygnować z doklejania sztucznych rzęs. Ta technika świetnie sprawdzi się u osób z opadającą powieką. Dodatkowo tego rodzaju kreska optycznie powiększy oko.

Na sam koniec Mary Philips delikatnie pogrubia kreskę w zewnętrznym kąciku oka, rysując ją już od góry na powiece. Następnie puchatym pędzelkiem z niewielką ilością cienia rozciera kreskę, by osiągnąć wrażenie rozmycia.

ZOBACZ TEŻ: Redaktorka Kobieta.pl testuje makijaż koreański. Jak go zrobić krok po kroku?

Jak zrobić makijaż oka - technika z eyelinerem powiększa oko

Efektem jest niezwykle subtelna kreska. Ta technika pozwala na optyczne powiększenie oka. Możemy również zapomnieć o konieczności sięgania po sztuczne rzęsy czy malowania klasycznej czarnej kreski. Świetnie nadaje się też jako codzienna alternatywa dla osób, którym zależy na naturalnym efekcie.

Zobacz także:

Kendall Jenner czy Bella Hadid pokochały ten makijaż. Dajcie znać czy też ją wypróbujecie!

ZOBACZ TEŻ: To serum sprzedaje się na świecie co minutę! W czym tkwi jego fenomen?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Mary Phillips (@maryphillips) Lip 13, 2020 o 3:25 PDT