Makijaż rozświetlający na lato: dolphin skin

Moda na mat odeszła w zapomnienie wraz z ultracienkimi brwiami. Dziś nie wyobrażamy sobie świeżego, letniego makijażu, bez porządnej dawki rozświetlania skóry. Wariacje na temat rozświetlonej cery zyskały już swoje nazwy, jak na przykład efekt glow, czy glass skin. Nowy trendem jest dolphin skin, czyli skóra przypominająca gładką i błyszczącą skórę najmilszego, morskiego ssaka. 

Makijaż dolphin skin krok po kroku

Tak jak w przypadku innych makijaży, w których stawiamy na blask, skóra gra pierwsze skrzypce. Powinna być dobrze nawilżona, a jej koloryt ujednolicony przy pomocy lekkiego podkładu i korektora. Makijażystka gwiazd, Mary Phillips, zdradziła w rozmowie z brytyjskim Glamour, że aby uzyskać wielowymiarowy efekt dolphin skin, należy nakładać produkty rozświetlające warstwowo. Jeśli nie zmagasz się więc ze skórą skłonną do przetłuszczania, możesz zacząć od bazy z delikatnymi drobinkami, a następnie nałożyć podkład rozświetlający.

Warto też „rzucić światło” na skórę pod oczami. Korektor z drobinkami odbijającymi światło, zmniejszy widoczność zasinień:

Jak osiągnąć pełny efekt dolphin skin? To tak naprawdę proste: przyjrzyj się swojej twarzy, pokręć głową tak, aby wyłapać obszary, w których skóra najbardziej odbija światło. Teraz zintensyfikuj ten efekt, nanosząc na nie rozświetlacz! Mała podpowiedź: produkt aplikuj na kości policzkowe, brodę, łuk kupidyna, czubek nosa (delikatnie!), jego nasadę i skronie. Zacznij od rozświetlacza w płynie, po utrwaleniu makijażu pudrem - poprawisz efekt produktem suchym. 

Photo: rachellefacelo / instagram.com

Makijaż dolphin skin: rozświetlanie na mokro

Rozświetlacz w płynie powinien przede wszystkim pasować do Twojej karnacji i być drobno zmielony - chodzi o to, żeby drobinki odbijające światło tworzyły na skórze jednolitą taflę, a nie przypominały żelu z brokatem. Jeśli masz chłodny typ urody, celuj w produkt srebrzysty, lub w odcieniu chłodnego różu.Typ ciepły najlepiej podkreśli rozświetlacz szampański, lub złoty: 

 

Photo: leahbaines_mua / instagram.com

Zobacz także:

Makijaż dolphin skin: rozświetlanie na sucho

Suchym rozświetlaczem możesz dodatkowo zaakcentować obszary takie jak kości policzkowe, wewnętrzny kącik oka, czy łuk kupidyna. Użyj pędzla z naturalnym włosiem - będzie Ci łatwiej nabrać i rozprowadzić produkt na skórze. Pędzel nie powinien być zbyt duży, precyzja jest w tym przypadku bardzo ważna.  Upewnij się, że wszystkie granice nałożonego rozświetlacza zostały dokładnie roztarte.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ICONIC LONDON (@iconic.london) Maj 31, 2020 o 11:01 PDT