Magda Mołek: kim jest?

Magda Mołek jest polską dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Od 2020 roku prowadzi również swój kanał na YouTubie dotyczący tematyki lifestylowej W moim stylu, do którego zaprasza różnych gości. Mołek rozpoczęła swoją karierę dziennikarską dość wcześnie, jednak obecnie większość widzów kojarzy ją przede wszystkim z licznych programów stacji TVN. Prywatnie dziennikarka jest mamą dwóch chłopców, Henryka i Stefana oraz żoną prawnika, Macieja Taborowskiego.

Ile lat ma Magda Mołek? WIEK

Magda Mołek urodziła się 30 kwietnia 1976 roku. Oznacza to, że ma obecnie 46 lat. Dziennikarka pochodzi z lubelszczyzny, urodziła się w Żaganiu, jednak jej rodzina szybko przeniosła się do Legnicy. Po ukończeniu liceum podjęła studia ekonomiczne na Uniwersytecie Zielonogórskim, trwało to jednak jedynie 3 miesiące. Po tym czasie Magda przeniosła się na politologię, ze specjalnością dziennikarską na Uniwersytecie Warszawskim

Magda Mołek rozpoczęła swoją karierę dziennikarską jeszcze przed podjęciem studiów w tym kierunku. Pierwsze kroki w mediach stawiała jeszcze w radiostacji eL w Legnicy, a następnie dołączyła do redakcji Telewizji Regionalnej Zagłębia Miedziowego w Lublinie. Pracowała również jako reporterka w Telewizji Dolnośląskiej. To właśnie po wyjeździe do Wrocławia jej kariera telewizyjna nabrała rozpędu, prowadziła liczne programy, z których do najpopularniejszych należą:

“Krzyżówka Szczęścia”, TVP Polonia

“Fakty”, TVP Wrocław

“Reflektor”, Canal+

“Wydarzenia”, TV Puls

Zobacz także:

Czym się zajmuje Magda Mołek? Kariera, kanał na Youtubie i Instagram

Magda Mołek zaczęła być kojarzona przez szerszą publiczność po tym, jak w 2002 roku “Wydarzenia” zostały zdjęte z anteny, a ona sama przeniosła się do Telewizji Polskiej, dla której prowadziła programy takie jak:

“Kawa czy herbata”

“Spełniamy marzenia”

Festiwale piosenek w Opolu i Sopocie

Magda Mołek nie zagrzała jednak długo miejsca w TVP, w 2004 roku przeszła do TVN, gdzie najpierw prowadziła program “Moja krew” oraz “Taniec z gwiazdami”. Z tego drugiego zrezygnowała jednak już po pierwszej edycji. Od 2005 roku do 2019 roku prowadziła program “Dzień dobry TVN” i to z niego właśnie jest najbardziej znana. Równolegle w latach 2006–2020 współpracowała też z TVN Style, gdzie prowadziła trzy programy:

“Lekcja stylu”

“Miasto kobiet”

“W roli głównej”

Dziennikarka nie poprzestała jednak jedynie na pracy w telewizji. Aktywnie udziela się też w mediach społecznościowych. Jej założony w 2020 roku kanał na YouTube liczy obecnie 155 tys. subskrybentów. Oprócz tego usłyszeć można ją też w aplikacji Empik GO, gdzie współprowadzi podcast “Rozważna i Erotyczna”. Decyzja o założeniu własnego kanału nie była jednak podyktowana jedynie chęcią aktywnego uczestnictwa w Social Mediach. Sama dziennikarka dość długo milczała na temat swojego odejścia z TVN. O szczegółach napisała na swoim Instagramie, w pierwszą rocznicę założenia kanału:

"W moim stylu" powstał, bo chciałam rozmawiać z ludźmi, którzy mają skrzydła. Bo marzyłam o miejscu w mediach, które będzie moje. Bo nie chciałam się już dłużej przepychać z tymi, którzy "wiedzą lepiej". I choć się bałam, to zrobiłam to….

Dziennikarka podkreśla również, że kanał jest spełnieniem jej marzenia o miejscu e mediach, który byłoby tylko jej. Warto dodać też, że jako znana dziennikarka i prezenterka telewizyjna, Magda Mołek otrzymała wiele prestiżowych nagród:

Wiktor 2002 w kategorii „największe odkrycie telewizyjne” (2003)

„Oskar Fashion” przyznawany przez redakcję „Fashion Magazine” (2008)

Tytuł „Kobieta 2008 roku” w plebiscycie „Męska Rzecz 2008” organizowanym przez motoryzacyjny kanał TVN Turbo (2008)

„Ikona Stylu” ELLE Style Awards 2017 (2017)

Magda Mołek - historia związku z partnerem

Magda Mołek ma za sobą historię rozwodu. Jej pierwszym mężem, którego poślubiła w 2001 roku, był Daniel Lewczuk. Para rozwiodła się jednak już 2005 roku. Gwiazda ponownie wyszła za mąż w 2011 roku. Tym razem jej mężem został Maciej Taborowski, który jest znanym i cenionym prawnikiem. Para jest ze sobą do tej pory i doczekała się dwójki dzieci.

Magda Mołek nieczęsto opowiada o swoim życiu prywatnym. Rzadko też dzieli się zdjęciami ze swoim mężem i dziećmi w mediach społecznościowych. Niekiedy jednak zdarzy jej się zrobić wyjątek. W rozmowie z magazynem Viva! przyznała, że w związku ceni sobie przede wszystkim partnerstwo i możliwość polegania na sobie nawzajem:

Złoszczę się, jeśli mam powód, ale to chyba normalne. Rozmawiamy o wszystkim. Pomagamy sobie. Kiedy ja więcej pracuję, mąż jest z dziećmi, ogarnia dom. Miłość jest beztroska wtedy, kiedy chodzi się na romantyczne randki, ale codzienne życie z opieką nad dziećmi, pracą zawodową i ważnymi projektami to już miłość wymagająca. To jest test partnerstwa.

Magda Mołek- dzieci

Magda Mołek jest mamą dwóch synów - Henryka, który przyszedł na świat w 2011 roku oraz Stefana, który urodził się w 2018 roku. Gwiazda przyznaje, że opieką nad dziećmi dzielą się mężem po równo i pomagają sobie nawzajem. W wywiadzie z magazynem Gala podkreśliła też, że postanowili z mężem wychować swoje dzieci, chroniąc je nie tylko przed blaskiem fleszy, ale przede wszystkim, ale przede wszystkim przed narzuconymi z góry poglądami i światopoglądem. Dla dziennikarki ważne jest, aby wychować synów na samoświadome osoby, podejmujące niezależne decyzje.

Prawda jest taka, że od 25 lat nie mam na własność swojego nazwiska i twarzy. Za to ustaliśmy z mężem, że bezwzględnie chronimy nasze dzieci. Jest to nasz szacunek do ich wyborów, na każdym poziomie, więc ich również nie chrzcimy ani nie posyłamy na religię. To jest ten poziom decydowania o sobie, którego mi nie dano, więc ja chcę go dać swoim dzieciom.

Magda Mołek szczerze opowiada też o trudach macierzyństwa. Swojego drugiego synka urodziła będą po 40., jako znana i aktywna zawodowo dziennikarka. Kobieta nie próbuje tworzyć iluzji perfekcji. Wręcz przeciwnie, w rozmowie z Mateuszem Hładkim wprost mówi o tym, jak wymagające jest bycie mamą.

"Przyznaję, że bycie mamą jest szalenie trudne. Ja kompletnie nie wierzę w tę wersję macierzyństwa glamour. Że wszystko jest piękne, że masz czas zrobić paznokcie, po spotykasz się. I że jesteś w stanie codziennie zrobić trening. Mnie to nie wychodzi".

Mimo wszystkich trudów, gwiazda przyznaje, że nie przeraża jej późne macierzyństwo, a wręcz przeciwnie, zachęca ją ono do dbania o siebie: "Dziecko w późnym wieku bardzo dużo odbiera, bo już nie ma tych możliwości fizycznych, ale też szalenie dużo daje, bo przedłuża tę perspektywę młodości (...) Będę miała 60 lat, kiedy mój syn będzie mieć 18. Wyobrażam to sobie tak, że z tej okazji idziemy gdzieś na jakiś fantastyczny obiad i ja jestem w stanie dotrzymać im kroku"

PRZECZYTAJ TAKŻE: