Liza Minnelli pojawiła się na Oscarach 2022

Liza Minnelli pojawiła się na gali wręczenia Oscarów 2022. Dawno niewidziana aktorka wzbudziła zainteresowanie fanów, którzy martwią się stanem jej zdrowia. 

Liza Minnelli razem z Lady Gagą wręczały nagrodę dla najlepszego filmu. 76-letnia Liza Minnelli (aktorka obchodziła urodziny 12 marca) pojawiła się na scenie na wózku inwalidzkim. Lady Gaga pomagała legendarnej aktorce na scenie i przy okazji przypomniała widzom, że w tym roku mija 50 lat od premiery filmu "Kabaret", za który Minnelli w 1973 roku otrzymała Oscara za pierwszoplanową rolę Sally Bowles.

Chociaż widać, że Liza Minnelli wygląda na schorowaną, to szyk, klasa i jej charakterystyczna czarna krótka fryzura z pazurkami zawsze będą jej znakiem rozpoznawczym. Podczas Oscarów 2022 aktorkę nie opuszczał dobry nastrój i humor.

Liza Minnelli: na co choruje aktorka?

Jak podają zagraniczne media w 2002 roku u Lizy Minnelli zdiagnozowano wirusowe zapalenie opon mózgowych. Jej stan był poważny. Aktorka nie mogła chodzić oraz mówić. Lekarze nie obiecywali poprawy. Jednak upór Minnelli sprawił, że po jakimś czasie gwiazda wróciła do życia zawodowego. W 2010 roku zobaczyliśmy ją w filmie "Seks w wielkim mieście 2". Razem z Barbrą Streisand wykonały utwór Beyonce "Single Ladies (Put a Ring On It)" na ślubie Stanforda i Anthony'ego.

W 2014 roku Liza Minnelli pojawiła się na gali rozdania Oscarów.

- Chcielibyście, żebym opowiadała o bólu i koszmarnych przeżyciach. Ale ważniejsze są pozytywne emocje. Szlag mnie trafia, gdy ludzie ubolewają: ojej, pani tyle przeszła! Myślę wtedy: przyjrzyj mi się dobrze, człowieku! Czy ja wyglądam na ofiarę? Gdy mam umartwiać się albo walczyć, zawsze wybieram to drugie - mówiła w jednym z wywiadów.

Przyjaciółka Minnelli, Marisa Berenson tak mówiła o Lizie: - Jest jak feniks, zawsze rozwija skrzydła i odradza się. Myślę, że jest jedną z najsilniejszych osób, które znam. To naprawdę wspaniałe, gdy się ją ogląda. Ma niesamowitą siłę i odwagę."

Zobacz także:

Liza Minnelli świętuje 50-lecie musicalu "Kabaret"

Mija 50 lat od premiery kasowego musicalu "Kabaret" z Lizą Minnelli w roli głównej. Film miał dokładnie premierę 13 lutego 1972 roku. Za rolę Sally Bowles aktorka otrzymała Oscara, stając się pierwszą osobą w historii tej nagrody, której rodzice również byli jej laureatami.

Musical "Kabaret" opowiada o romansie amerykańskiej piosenkarki i gwiazdy kabaretu ( w tej roli Liza Minnelli) oraz brytyjskiego pisarza (Michael York) wplecioną w atmosferę ostatnich dni Republiki Weimarskiej. Ścieżka dźwiękowa z filmu w wykonaniu Minnelli, a zwłaszcza niektóre utwory stały się przebojami na skalę światową.

Fot.: Liza Minnelli w musicalu "Kabaret", Getty Images

Liza Minnelli ma za sobą cztery małżeństwa

Liza Minnelli w wieku 20 lat wyszła za mąż. Jej wybrankiem jest filmowiec Peter Allan. Po ślubie okazuje się, że mężczyzna jest gejem. Liza nakrywa go w łóżku z kochankiem. To mąż jej matki, Judy Garland i ojczym Lizy - Mark Herron. Jednak to nie rozbiło małżeństwa Minnelli, która miała wtedy bardzo aktywne życie zawodowe. Zagrała w filmie „Charlie Bubbles”, a następnie w „Bezpłodnej kukułce” w reżyserii Alana J. Pakuli. Za tę rolę dostaje nominację do Oscara i Złotego Globu. 

Oscara przynosi jej rola Sally Bowles w musicalu "Kabaret". Niestety nie doczekała tego matka Minnelli, Judy Garlan, która zmarła trzy lata wcześniej z powodu przedawkowania barbituranów. 

W 1974 roku Liza mówi dość homoseksualnym romansom męża i występuje o rozwód. Jeszcze w tym samym roku wychodzi za mąż za starszego o kilkanaście lat przyjaciela z dzieciństwa Jacka Haleyow. Ten związek okazuje się być związkiem bez namiętności, a Jack jest dla Minnelli bardziej starszym bratem niż mężem. Wtedy Liza zaczyna romansować między innymi z poznanym na planie filmu „New York, New York” Martinem Scorsesem.

Liza nie stroni od używek, alkoholu i życia towarzyskiego. To dla niej trudny czas. Do tego dochodzi depresja po stracie w piątym miesiącu ciąży. Jej mąż Jack Haley nie wytrzymał stylu życia żony i zażądał rozwodu.

Dwa miesiące po rozwodzie Liza ponownie staje na ślubnym kobiercu. Tym razem z rzeźbiarzem Markiem Gero.

Minnelli nigdy nie doczekała się dziecka. Po trzech poronieniach zdecydowała, że widocznie nie jest jej dane zostać matką. 

W 2002 roku u Lizy zdiagnozowano wirusowe zapalenie mózgu. Minnelli musi poruszać się na wózku inwalidzkim. W jej życiu pojawia się producent David Gest. To dla niego postanowiła zawalczyć. Wstała z wózka, a nawet zaczęła tańczyć. Para wzięła ślub. Świadkami pary byli Elizabeth Taylor i Michael Jackson. I chociaż wszystko wskazywało na to, że Liza Minnelli zakończyła złą passę jeśli chodzi o związki, to wkrótce wyszło na jaw, że Gest jest gejem i zdradza żonę. Do tego strasznie ją kontrolował. Liza ponownie zaczęła szukać ukojenia w alkoholu i używkach.

Po czterech nieudanych małżeństwach Liza Minnelli decyduje, że woli być sama.

Fot. Getty Images