Lipoliza iniekcyjna – efekty

Lipoliza iniekcyjna to zabieg alternatywny dla liposukcji, czyli odsysania tłuszczu. Polega na wprowadzeniu do tkanki tłuszczowej substancji, które powodują jej rozkład na kwasy tłuszczowe i glicerol. Dzięki temu pobudzony zostaje naturalny proces metaboliczny: tłuszcz uwalnia się do krwiobiegu, trafia do wątroby – aż w końcu zostaje wydalony z organizmu. Proces ten trwa około 3 tygodni, co oznacza, że tak długo trzeba czekać na pierwsze efekty.

Efektem lipolizy iniekcyjnej jest wymodelowanie sylwetki przez pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Najczęściej metoda ta stosowana jest u osób z niewielką nadwagą oraz u tych, którzy nie mogą pozbyć się tłuszczu mimo, że regularnie ćwiczą i mają zdrową dietę. Zabieg lipolizy iniekcyjnej może być przeprowadzany na różnych partiach ciała. Pacjenci najczęściej decydują się na zlikwidowanie tkanki tłuszczowej na: brzuchu, ramionach, plecach, udach, kolanach, kostkach, wzgórku łonowym, pośladkach oraz twarzy.

Bardzo popularna jest lipoliza iniekcyjna podbródka, która likwiduje problem podwójnego podbródka. Jeśli chodzi o twarz, wiele osób decyduje się też na usunięcie tłuszczu z policzków, czego rezultatem jest wyszczuplenie jej owalu. Ponadto lipoliza iniekcyjna jest bardzo skuteczna w walce z cellulitem. Już kilka sesji jest w stanie mocno go zredukować. Co istotne – po zabiegu lipolizy iniekcyjnej metabolizm komórek oraz mikrokrążenie poprawiają się, co oznacza, że skóra zostaje pobudzona do regeneracji i odżywienia. Dzięki temu efektem lipolizy iniekcyjnej jest też jej wyraźne wygładzenie i ujędrnienie.

Lipoliza iniekcyjna – jak to wygląda?

Przed wykonaniem lipolizy iniekcyjnej lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, podczas którego ustala plan całego zabiegu, który wykonywany jest w klinice medycyny estetycznej. Podczas samego procesu usuwania tkanki tłuszczowej stosowany jest specjalny preparat Aqualy będący mieszanką fosfatydylocholiny, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej. Te substancje skutecznie niszczą adipocyty, czyli komórki gromadzące tłuszcz.

Na początku preparat podawany jest bezpośrednio do tkanki tłuszczowej pacjenta za pomocą cienkiej igły i w tym miejscu powstaje kontrolowany stan zapalny. W wyniku tego działania dochodzi co pękania adipocytów, z których uwalniane są tłuszcze.

Następnie komórki tłuszczowe rozpadają się, a następnie są transportowanie z krwi do wątroby i całkiem wydalane z organizmu. Zastosowanie lipolizy iniekcyjnej sprawia, że tkanka tłuszczowa nie gromadzi się już ponownie w tym samym miejscu.

Usuwanie komórek tłuszczowych trwa około 20-50 minut. Należy jednak pamiętać, że najlepsze rezultaty otrzymuje się po wykonaniu 3-5 zabiegów, które powinno się powtórzyć w 2-4 tygodniowych odstępach. Całkowite efekty zabiegu widać po miesiącu od jego wykonania.

Lipoliza iniekcyjna – opinie

Lipoliza iniekcyjna ma bardzo dobre opinie, ale dominują wśród nich głosy o dosyć długim czasie oczekiwania na efekty. Osoby, które się jej poddały podkreślają, że zanim zobaczymy wyszczuplenie na przykład podbródka muszą minąć przynajmniej 3 tygodnie. Ponadto jeden zabieg lipolizy to zdecydowanie za mało, aby osiągnąć spektakularny rezultat. Im większy obszar ciała – tym więcej serii będzie potrzebne, aby go wyszczuplić. W przypadku ud czy brzucha konieczne może okazać się nawet 5-6 zabiegów.

Na korzyść lipolizy iniekcyjnej działa jednak fakt, że jest to zabieg nieinwazyjny oraz bardzo bezpieczny. W przeciwieństwie do liposukcji – od razu po zabiegu możemy wrócić do codziennych zajęć. Efekty uboczne, takie jak zasinienie czy opuchlizna, są niewielkie i szybko znikają, dlatego nie potrzebujemy kilkudniowej rekonwalescencji. Warto jednak pamiętać o odpowiednim masowaniu skóry oraz przejście na niskotłuszczową i lekkostrawną dietę.

Lipoliza iniekcyjna – jak dbać o skórę po zabiegu?

Po przeprowadzeniu lipolizy iniekcyjnej powinno się nosić luźną odzież po to, by nie podrażniać obszarów, w które był wstrzykiwany preparat. Zalecane jest także picie dużej ilości płynów, wykonywanie ćwiczeń oraz stosowanie drenażu limfatycznego po to, by stymulować proces pozbywania się tłuszczu z organizmu.

Zobacz też: Body wrapping to prawdziwy hit na cellulit! Na czym to polega?

Jakie są przeciwwskazania do wykonania lipolizy iniekcyjnej?

Istnieje parę przeciwwskazań co do wykonywania lipolizy iniekcyjnej i są nimi:

  • choroby nerek i wątroby,

  • otyłość,

  • choroba Hashimoto,

  • zaburzenia krzepliwości krwi,

  • okres ciąży i laktacji,

  • zdiagnozowane choroby nowotworowe.

Lipoliza iniekcyjna – cena

Koszt wykonania lipolizy iniekcyjnej zależy od obszaru ciała, który chcemy wymodelować. Przykładowo zabieg zmniejszenia podbródka wynosi około 100-500 złotych, a usunięcie tkanki tłuszczowej z innych części ciała może wynosić od 300 aż do 1500 złotych.

Zobacz też: Liposukcja laserowa – ten zabieg wyszczupla, ujędrnia i odmładza. Jaka jest cena?