Body wrapping efekty – jak to działa?

Body wrapping to zabieg wyszczuplający, który pomaga pozbyć się cellulitu i wymodelować sylwetkę. Składa się z dwóch etapów: najpierw na skórę nakładane są preparaty o działaniu ujędrniającym i antycellulitowym, a następnie partie, które chcemy wyszczuplić są owijane szczelnie specjalną folią. Dzięki temu wytwarzamy na skórze warstwę okluzyjną, która powoduje, że substancje aktywne zawarte nie podlegają utlenianiu ani odparowywaniu - i są w stanie skuteczniej wniknąć w głębsze warstwy skóry. Owinięcie ciała folią ma także na celu zwiększenie temperatury ciała, co działa jak swoisty detoks. Body wrapping otwiera pory, a pod wpływem ciepła pobudza pracę układu limfatycznego i krwionośnego, co pomaga usunąć toksyny z organizmu. Efekt? Skóra jest wyraźnie wygładzona i odświeżona, cellulit staje się mniej widoczny, a poddane zabiegowi partie ciała smuklejsze i bardziej jędrne. Dodatkowym bonusem jest spłycenie rozstępów. Dla wzmocnienia efektu termicznego często dodatkowo przykrywa się ciało kocem. Body wrapping można stosować na całe ciało lub na wybrane obszary, które wymagają odchudzenia, wymodelowania i regeneracji. Najczęściej wykorzystuje się go w wyszczuplaniu takich części ciała jak nogi, uda, pośladki i brzuch, ale często wykonuje się go także w celu wyszczuplenia rąk. 

Body wrapping w gabinecie kosmetycznym

Choć coraz więcej osób decyduje się na body wrapping w domu, najlepsze efekty osiągniesz, jeśli oddasz się w ręce profesjonalistom. W specjalistycznym gabinecie łatwiej będzie dobrać odpowiednie kosmetyki, dopasowane do twoich potrzeb. Profesjonalne preparaty ujędrniające i wyszczuplające zawierają też bardziej skoncentrowane substancje aktywne, odpowiadające za skuteczność zabiegu. Oprócz tego, specjalistom łatwiej będzie ocenić stan skóry i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Choć body wrapping to nieinwazyjny i bezpieczny sposób na pozbycie się cellulitu, istnieje kilka przypadków, w których lepiej go nie wykonywać. W gabinecie medycyny estetycznej można też połączyć tę procedurę z innymi zabiegami wyszczuplającymi, takimi jak masaż antycellulitowy czy masaż bańką chińską

Body wrapping to całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny zabieg, który nie wymaga żadnej rekonwalescencji, ani nawet dochodzenia do siebie. Najlepsze efekty daje wykonywany w serii przynajmniej kilku (a najlepiej kilkunastu zabiegów). Jego skuteczność jest też uzależniona od jakości wykorzystywanych w trakcie zabiegu preparatów wyszczuplających. Body wrapping najlepiej połączyć ze stosowaniem odpowiedniej diety i regularnymi ćwiczeniami. Wówczas efekty będą o wiele bardziej spektakularne - i utrzymają się na dłużej. Nie zapominajmy też o tym, że w okolicach zabiegu warto pić przynajmniej 2-3 litry wody dziennie, ponieważ body wrapping działa detoksykująco i powoduje zwiększoną utratę płynów. 

Body wrapping cena

Cena zabiegu body wrappingu wykonanego w gabinecie kosmetycznym waha się między 50 a 250 złotych. Koszt ten jest zależny od tego, na jakim obszarze ciała się go stosuje. Pamiętajmy jednak, że aby zobaczyć realne efekty body wrappingu, nie wystarczy tylko jedna sesja zabiegowa. By faktycznie zmniejszyć widoczność cellulitu i wyszczuplić wybrane partie ciała, najlepiej wykonać ich około 10. 

Body wrapping w domu - krok po kroku

Body wrapping można również wykonać w domowym zaciszu. Choć nie mamy do dyspozycji profesjonalnych preparatów, to bardziej ekonomiczny wariant tego popularnego zabiegu wyszczuplającego. Do wykonania go będziemy potrzebować specjalnej folii (jeśli nie masz jej pod ręką, możesz ją zastąpić folią spożywczą), koca i kosmetyków o działaniu antycellulitowym i ujędrniającym. Jak wykonać body wrapping w domu krok po kroku?

1. Zanim rozpoczniemy body wrapping, warto się do niego odpowiednio przygotować. Skuteczność zabiegu będzie znacznie wyższa, jeśli wcześniej zrobimy peeling całego ciała, który usunie martwy naskórek i ułatwi składnikom aktywnym głębsze wniknięcie w warstwy skóry. 

2. Body wrapping należy rozpocząć od zaaplikowania na skórę ujędrniających preparatów kosmetycznych oraz wspomagających usuwanie cellulitu. Warstwa nakładanych preparatów wyszczuplających powinna być nieco grubsza niż przy regularnym nawilżaniu ciała.

3. Następnym etapem jest owinięcie wybranych partii ciała folią spożywczą lub specjalnie przeznaczonym do tego celu produktem. Najczęściej owijane są najbardziej problematyczne obszary takie jak: brzuch, ramiona, pośladki, uda oraz piersi. Owijamy je dość ciasno, aby wytworzyć warstwę okluzyjną. Następnie przykrywamy się kocem i relaksujemy.

4. Cały zabieg powinien trwać około 45 minut. Po upłynięciu tego czasu zdejmujemy folię i dokładnie myjemy skórę wodą z mydłem.

Uwaga! Choć body wrapping jest stosunkowo bezpiecznym zabiegiem, nie każdy może mu się poddać. Zanim przystąpisz do owijania ciała folią, warto zapoznać się z przeciwwskazaniami. 

Body wrapping przeciwwskazania

Body wrappingu nie mogą wykonywać przede wszystkim osoby, które mają problemy z wysokim ciśnieniem krwi lub cierpią na dolegliwości sercowe. Zabieg nie powinien być przeprowadzony również wtedy, gdy pacjent zmaga się z zatorami naczyniowymi, miażdżycą lub chorobami nerek. Inne przeciwwskazania to: widoczne żylaki, wrażliwa skóra lub skóra naczyniowa, ciąża, ostre infekcje, czy przebyte niedawno operacje. 

Body wrapping kosmetyki

Jakie preparaty wyszczuplające dadzą najlepsze efekty przy body wrappingu? Warto pamiętać o tym, że nie każdy kosmetyk, który ma w nazwie "ujędrniający" lub "antycellulitowy" rzeczywiście taki jest. Wybierając się na zakupy do drogerii warto więc zwrócić uwagę na skład. Poszukajmy w nim substancji aktywnych, które faktycznie mają działanie wyszczuplające i modelujące albo wspierają spalanie tkanki tłuszczowej. Należą do nich m.in. kofeina, żeń-szeń czy ginkgo bilboa (miłorząb dwuklapowy). Pomocne będą też cynamon i imbir lub olejki eteryczne na bazie tych przypraw. Skuteczne w wyszczuplaniu i ujędrnianiu są także algi, L-karnityna, borowina, czarne błoto czy wąkrotka azjatycka (znana też jako CICA). Dużą popularnością cieszą się też domowe preparaty wyszczuplające, które można przygotować samodzielnie na bazie kawy (możesz wykorzystać fusy), imbiru, cynamonu i olejów (np. kokosowego). Dzięki temu, body wrapping może być bardzo naturalnym sposobem na pozbycie się cellulitu.

Przeczytaj też: Masaż gorącymi kamieniami to najprzyjemniejszy sposób na stres. Sprawdź, co jeszcze potrafi!