Body wrapping – jakie daje efekty?

Body wrapping to zabieg polegający na owijaniu ciała folią spożywczą w celu wyszczuplenia i jędrnienia ciała oraz pozbycia się cellulitu. Pod strecz nakładane są specjalne kosmetyki o działaniu ujędrniającym. W późniejszym etapie zawarte w nich składniki aktywne świetnie wnikają w skórę, usuwając toksyny z organizmu.

Okazuje się, że ten rytuał pielęgnacyjny doskonale wpływa na nasze ciało. Dzięki niemu naskórek zostaje widocznie wygładzony i odświeżony, a rozstępy, z którymi możemy się borykać, zostają delikatnie spłycone. Udowodniono także, że body wrapping otwiera pory, a co najważniejsze stymuluje pracę układu limfatycznego i krwionośnego.

Zabieg wykonywany przy pomocy folii spożywczej najlepiej połączyć ze stosowaniem odpowiedniej diety i wykonywaniem regularnych ćwiczeń. Wówczas efekty końcowe będą bardziej spektakularne. Nie zapominajmy też o tym, że warto pić 2-3 litry wody dziennie co wspiera detoks ciała.

Body wrapping – w domu

Mimo iż wiele salonów kosmetycznych oferuje nam wykonanie body wrappingu to jednak, można go również wykonać w zaciszu domowym. Jest to o wiele tańszy i prostszy sposób. Do wykonania tego pielęgnacyjnego zabiegu będziemy potrzebowali tylko folii, koca i odpowiednich kosmetyków o działaniu wyszczuplającym.

Zanim rozpoczniemy body wrapping, warto się do niego odpowiednio przygotować. Dobrym krokiem będzie wcześniejsze zastosowanie peelingu całego ciała, który ułatwi dokładnie wniknięcie balsamów w naskórek.

Body wrapping należy rozpocząć od zaaplikowania na skórę ujędrniających preparatów kosmetycznych oraz wspomagających usuwanie cellulitu. Możemy je zrobić sami lub po prostu kupić je wybranych drogeriach kosmetycznych. Warto by nałożona warstwa balsamów była odpowiednio gruba.

Następnym etapem jest owinięcie wybranych partii ciała folią spożywczą lub specjalnie przeznaczonym do tego celu produktem. Najczęściej owijane są najbardziej problematyczne obszary takie jak: brzuch, ramiona, pośladki, uda oraz piersi. Po takim przygotowaniu należy nakryć się kocem. W takim stanie powinniśmy odczekać około 45 minut, a po upłynięciu tego czasu wystarczy tylko umyć skórę wodą z mydłem.

Ten pielęgnacyjny rytuał może wykonać każdy, ponieważ nie wymaga on specjalnych umiejętności i przygotowań. Body wrapping warto więc wykonywać regularnie przynajmniej raz w tygodniu, a po 10-15 seriach zobaczymy widoczne efekty.

Body wrapping – w gabinecie kosmetycznym

Zabieg body wrappingu wykonywany w salonach kosmetycznych mało różni się od tego stosowanego w domu. Jednak specjalista może nam zaproponować o wiele bardziej profesjonalne kosmetyki do wykonywania tego rytuału pielęgnacyjnego. Są nimi np. maseczki i kremy ze składnikami pochodzenia morskiego oraz preparaty kosmetyczne zawierające olejek cynamonowy. Czasami, aby zwiększyć efekty samego body wrappingu stosuje się go w połączeniu z innymi zabiegami kosmetycznymi jak masaż antycellulitowy lub bańką chińską.

Body wrapping – przeciwwskazania

Body wrappingu nie mogą wykonywać przede wszystkim osoby, które mają problemy z: wysokim ciśnieniem krwi, są po niedawno przebytej operacji, cierpią na choroby nerek oraz mają zatory naczyniowe i widoczne żylaki. Innym przeciwwskazaniem jest też posiadanie wrażliwej skóry naczyniowej, a także okres ciąży.

Body wrapping – cena

Cena zabiegu body wrappingu wykonanego w gabinecie kosmetycznym waha się od 50 do 250 złotych. Koszt ten jest zależny od tego, na jakim obszarze ciała się go stosuje. Pamiętajmy jednak, że aby zobaczyć realne efekty body wrappingu, nie wystarczy tylko jedna sesja zabiegowa. Najlepiej więc wykonać około 10 kuracji.

Oczywiste jest też to, że decydując się zastosowanie body wrappingu w domu, zapłacimy za niego o wiele mniej. Do kosztów należy wliczyć jedynie cenę folii spożywczej i preparatów kosmetycznych o działaniu ujędrniającym. Te produkty razem mogą kosztować przykładowo od 50 do 70 złotych.