Laminowanie brwi - co to jest?

Gęste brwi to silny trend w kosmetyce już od kilku lat. Zaczęło się od Cary Delevigne, której ujarzmione, ale wciąż krzaczaste brwi pokochały kobiety na całym świecie. Z czasem trend namocne brwi ewoluował, by w końcu zwrócić się w stronę wyrazistych, ale naturalnych łuków. Nic dziwnego, że rynek usług kosmetycznych związanych ze stylizacją brwi, rozwija się jak szalony. Zwłaszcza, że klienci nie chcą już trwałych i nieodwracalnych efektów, jakie daje makijaż permanentny. Coraz więcej kobiet marzy o idealnych brwiach, ale jednocześnie chce zachować naturalność. 

Laminacja brwi to zabieg idealny dla tych z Was, które chcą budzić się z idealnie wystylizowanymi brwiami, jednocześnie zachowując ich naturalność. Nie każda z nas została obdarowana przez naturę gęstymi brwiami, a nawet jeśli - to dopiero połowa sukcesu. Czasem włoski rosną w dół, lub bardzo nieregularnie i nie jesteśmy w stanie zaprowadzić ich do ładu nawet skrupulatnym wyczesywaniem i stosowaniem żeli usztywniających.

ZOBACZ TEŻ:

Te produkty do brwi polecają redaktorki urody:

Na czym polega laminacja brwi?

Laminacja brwi to zabieg, który doprowadzi nasze włoski do ładu, nada im pożądany kierunek oraz wzmocni i zregeneruje strukturę włosków. Trwałą zmianę kształtu włosów powoduje kwas tioglikolowy, który jest głównym składnikiem preparatu do laminowania brwi. Kwas ten rozrywa wiązania dwusiarczkowe włosa, co sprawia że jest on plastyczny i można nadać mu kształt i kierunek jaki chcemy. Podczas zabiegu łuska włosa zostaje otwarta (zupełnie jak przy prostowaniu keratynowym, czy trwałej ondulacji), więc kolejnym etapem laminowania brwi jest nałożenie preparatu intensywnie regenerującego – jest to keratyna i olejki roślinne. Uzupełniają spoiwo między łuskami włosków, poprawiając ich kondycję, elastyczność a także nadając blask.

Wybrałyśmy dla Was te produkty do brwi:

Laminacja brwi – efekty

Efekt laminacji zależy oczywiście od tego, jaki kształt chcemy nadać swoim brwiom. Na pewno będą one bardziej ułożone, włoski będą rosnąć do góry, optycznie zwiększając objętość brwi i zachowując ład. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia przed i po zabiegu laminacji brwi – efekty mówią same za siebie:

Zobacz także:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez browhennaschulung_berlin (@browhennaschulung_berlin) Gru 12, 2019 o 12:59 PST

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez EYEBAR POLSKA (@eyebar_polska) Maj 3, 2019 o 11:56 PDT

Laminacja brwi w domu?

Mimo iż w sieci można natrafić na zestawy do laminacji brwi w domu, wykonywanie tego zabiegu samodzielnie nie jest dobrym pomysłem. Chodzi tu głównie o względy bezpieczeństwa - przy substancjach, które znajdują się w preparacie do laminowania brwi należy zachować szczególną ostrożność, co w tej sytuacji bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Nieumiejętne posługiwanie się kwasem tioglikolowym może doprowadzić też do uszkodzenia włosków i podrażnienia skóry. 

Laminacja brwi – czy każde brwi się nadają?

Zdaniem stylistek brwi – każde brwi są podatne na zabieg laminacji. Jeśli Twoje brwi są jasne, lub wyjątkowo rzadkie, z powodzeniem możesz do zabiegu laminacji dołożyć koloryzację henną lub botoks na brwi. Najważniejszy cel zostanie jednak osiągnięty – brwi układają się w dobrym kierunku, co sprawia że codzienne malowanie ich pomadą czy kredką to czysta przyjemność.

Jak długo utrzymują się efekty laminowania brwi?

Laminacja brwi utrzymuje się od 1 do 1,5 miesiąca. Wiele zależy od Twoich naturalnych predyspozycji, oraz przede wszystkim uwarunkowane jest cyklem życia włosków brwi - część z nich naturalnie wypada, a w ich miejscu pojawiają się nowe, którym znów należy nadać kształt poprzez laminację.

Laminacja brwi – cena

Cena laminacji brwi to około 140 zł w gabinetach w Warszawie. Jeśli zdecydujesz się na dodanie do tego koloryzacji, botoksu czy nitkowania – w większości salonów taki pakiet ma specjalną, promocyjną cenę.