Książki na Dzień Dziecka: "Nela w krainie orek"

To już kolejna część przygód Neli, która już od kilku lat cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci. Razem z Nelą najmłodsi, a teraz już i ci starsi przeżywają wspaniałe przygody, poznają zachwycające zakątki świata, przyrodę i zwierzęta, których nie zobaczymy w ZOO. Tym razem wyruszymy z Nelą szukać orek u wybrzeży Norwegii, Argentyny oraz w mroźnych wodach Antarktydy. Poznamy ich niesamowite rodziny, sposoby polowań i komunikacji, bo to jedne z najbardziej inteligentnych zwierząt na świecie. Pojedziemy też do Papui-Nowej Gwinei, gdzie żyją inne fajne walenie – fałszywe orki oraz tajemnicze gatunki delfinów z kłami.

Książki na Dzień Dziecka: "Gabi. Możesz wszystko!"

Najnowsze przygody rozśpiewanej i roztańczonej Gabrysi oraz jej przyjaciela Bartka, autorstwa aktorki Magdaleny Różdżki Marty Wysockiej-Jóźwiak. Dla tych, którzy nie znają przygód Gabi, przypominamy: Gabi wychowuje się w rodzinie zastępczej i ma sześcioro rodzeństwa. Uwielbia marzyć, ciągle chodzi z głową w chmurach, a dobry humor niemal nigdy jej nie opuszcza. Bartek jest nieśmiałym jedynakiem, który wszystkim się przejmuje. Na pozór wiele ich różni, ale tak naprawdę łączy ich przyjaźń od pierwszego wejrzenia. Tym razem w rodzinie Gabrysi nadchodzą wielkie zmiany. Dziewczynka opracowuje plan, który pomoże jej się z nimi zmierzyć, a Bartek szybko rusza jej z pomocą. Przed grupą dzieciaków kolejne przygody, zmartwienia i ważne decyzje do podjęcia.

Książki na Dzień Dziecka: "Dinopedia. Najlepsza encyklopedia dinozaurów"

Nowe, zaktualizowane i rozszerzone wydanie Dinopedii to najbardziej kompletne i aktualne spojrzenie na świat dinozaurów. Pięknie wydana książka w twardej oprawie będzie idealnym prezentem na miłośników dinozaurów. Czas na nowo odkryte gatunki: eotrachodona, kosmoceratopsa, anzu i wiele innych. Razem z dzieckiem odkryjecie dlaczego wiele gigantycznych dinozaurów żyło w stadach i czemu niektóre dinozaury miały pióra. 

Książki na Dzień Dziecka: "Mikołaj Kopernik"

Jeśli do tej pory nie znaliście serii "Moi Bohaterowie", to będziecie zachwyceni. To doskonały pomysł na poznawanie wspaniałych postaci, które wiele wniosły do rozwoju naszej ludzkości. Wśród postaci, którym poświęcono serię są między innymi: Karol Darwin, Michał Anioł, Galileusz, Amadeusz Mozart, Fryderyk Chopin, Mikołaj Kopernik, a także Maria Skłodowska-Curie.

Dwunasty tom z 60 pozycji kolekcji „Moi Bohaterowie” opowiada losy i osiągnięcia astronoma, który zmienił naszą wizję Wszechświata. 

"Gdy byłem małym chłopcem, tata mnie przestrzegał, żebym nie otwierał szafy w jego gabinecie, ponieważ w środku mieszka potwór. Co ty byś zrobił? Ja musiałem poznać prawdę. Dlatego pewnego dnia się odważyłem i otworzyłem szafę. Pobiegłem do taty, aby mu powiedzieć, że były tam tylko jakieś okrągłe przedmioty. Odpowiedział mi, że byłem bardzo dzielny i że te przedmioty nazywają się „monetami”, a on wymyślił historię o potworze, żebym ich nie dotykał. Nazywam się Mikołaj Kopernik. Od wczesnego dzieciństwa czułem silną potrzebę, by sprawdzać, czy wszystko jest takie, jak mi mówiono. Czasem ludzie wierzą w coś przez całe życie, dopóki ktoś im nie udowodni, że nie jest to prawda. Bardzo dużo się uczyłem, aż w końcu odkryłem bardzo ważną prawdę i zmieniłem naszą wizję Wszechświata. Chcesz się dowiedzieć, jak to zrobiłem? Oto moja historia." - chyba lepiej się tego nie da opowiedzieć.

Książki na Dzień Dziecka: "Kostka i Bruno. Wakacje"

Kolejne przygody wspaniałych przyjaciół Kostki i Bruno. Tym razem dzieci jadą na pierwsze kolonie w życiu. Jak sobie poradzą z tęsknotą i obawą przed wyjazdem bez rodziców? Co to jest pierwsze zauroczenie? Czy powinno się czytać czyjś pamiętnik? Czy fajne jest podglądanie dziewczyn? I czy krem czekoladowy może udawać kupę? Co oznacza czerwona flaga na plaży? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w tej książce. 

W naszym sklepie kultowy.pl do 10 maja trwa promocja na mega atrakcyjne pakiety książek. Skorzystaj już teraz!