Ksiądz poprowadzi telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

Kolejny, głośny pomysł pod „patronatem” Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, już wywołał burzę w sieci. Ministerstwo dofinansował telefon zaufania dla dzieci, młodzieży i ich rodziców, kwotą 170 tysięcy złotych. Nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego gdyby nie fakt, że linię będzie prowadzić… egzorcysta. 

Jak donosi „Oko.Press”, Ksiądz Józef Partyka, który jest egzorcystą i psychologiem, a także wykładowcą Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, stoi na czele fundacji „Auxilium”, której to pracownicy będą czekać na telefony od młodzieży przez 7 dni w tygodniu, do końca października (linia została uruchomiona 6 września). 

Od poniedziałku, 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników - taka informacja widnieje na stronie gov.pl

Zobacz też:

„Doświadczona fundacja z wykwalifikowaną kadrą”

Fundacji „Auxilium” powierzono to ważne zadanie narazie do końca października. Z powodu sytuacji związanej z pandemią, MEiN nie rozstrzygnęło jeszcze konkursu na prowadzenie infolinii. Pikanterii dodaje fakt, że dotacja, którą otrzymała Fundacja, jest pierwszą tego typu zapomogą dla infolinii od 13 lat. Dziennikarze Oko.Press zapytali przedstawicieli ministerstwa o to, dlaczego właśnie „Auxilium”:

Doświadczenie Oferenta w prowadzeniu zarówno poradni psychologicznej jak i telefonu zaufania oraz wykwalifikowana kadra, która we wskazanym terminie będzie mogła udzielać pomocy – psychologowie, pedagodzy i prawnicy oraz przedstawiciele pokrewnych zawodów. - czytamy w odpowiedzi. 

Warto zaznaczyć, że w Polsce od lat działa telefon zaufania pod numerem 116 111, prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, który nie dostał dotacji od MEiN.