Jeśli szukacie pomysłu na ciekawy i edukacyjny sposób spędzenia domowej kwarantanny, na pomoc przychodzi nam dystrybutor M2 Films, który na platformie VOD.pl udostępnił właśnie film, który szybko stał się hitem wśród dokumentów przyrodniczych. Mowa o filmie "Królestwo", który w 2016 roku bił rekordy oglądalności w kinach. Co jest jego największą siłą?

Film przyrodniczy - hit za darmo online

"Królestwo" to produkcja, która zamyka słynny dokumentalno-przyrodniczy cykl twórców kultowego "Mikrokosmosu" i "Makrokosmosu". Co ciekawe, zdjęcia do tego fascynującego filmu powstawały w Puszczy Białowieskiej. Nie bez powodu właśnie to dzikie miejsce stało się obiektem zainteresowania filmowców - jako jedno z nielicznych zachowało pradawny charakter, a w jego sercu żyją nadal niezwykłe gatunki zwierząt. Żubry, lisy, wilki, łosie i jelenie są bohaterami tej niezwykłej wędrówki po świecie nietkniętym ludzkim ręką. Narratorką filmu jest oczywiście obdarzona niezwykłym głosem Krystyna Czubówna.

Zapierające dech w piersiach obrazy, wciągające zmagania zwierząt w walce o przetrwanie i piękna lekcja przyrody, z której nie chce się uciekać na wagary. To prawdziwa uczta dla oka, której nie można przegapić, zwłaszcza teraz, gdy utknęliśmy w domach, z dala od natury.

"Królestwo" będzie można obejrzeć bez żadnych opłat w weekend 21-22.03 w serwisie vod.pl.