Krem na hemoroidy pod oczy – jak działa?

Krem na hemoroidy pod oczy stał się znowu popularny w 2017 roku, kiedy Mario Dedivanovic wyznał, że używa go na swojej najsławniejszej klientce -  Kim Kardashian. Od tamtej pory wszyscy chcieli sprawdzić, czy produkt naprawdę działa i może zastąpić tradycyjny krem pod oczy. Patrząc po idealnej cerze Kim Kardashian można by przypuszczać, że tak. Jak więc dokładnie działa krem na hemoroidy na twarzy? Produkt zawiera bardzo duże stężenie benzokainy, która błyskawicznie zwęża naczynie krwionośne. Dzięki temu skóra pod oczami staje się gładka i napięta. Niektóre kremy na hemoroidy zawierają również  tribendozyd, który skutecznie zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych.  Lek ma powodować, że już po kilku minutach od nałożenia kremu, nasza opuchlizna pod oczami znika a sińce są mniej widoczne. 

Krem na hemoroidy na worki po oczami nie jest nowym wynalazkiem. Leku używały podobno największe, przedwojenne aktorki Hollywood. W dzisiejszych czasach produkt dalej jest stosowany na planach filmowych czy sesjach fotograficznych. Używanie kremu na hemoroidy pod oczy jest tak popularne w show-biznesie, ponieważ produkt działa bardzo szybko i radzi sobie z opuchlizną lepiej niż niejeden drogeryjny kosmetyk. Nie należy stosować go jednak codziennie, ponieważ lek mocno wysusza i może podrażnić wrażliwą skórę i co za tym idzie, przyspieszyć powstawanie nowych zmarszczek. 

Worki pod oczami a krem na hemoroidy 

Czy krem na hemoroidy może zlikwidować worki pod oczami? I tak i nie. Lek dzięki swoim składnikom zwężającym mocno napina skórę i sprawia, że worki pod oczami stają się prawie niewidoczne. Niektóre kremy zawierają również wyciągi roślinne, które mogą pomóc w walce z opuchniętymi oczami. Jednym z nich jest np. wyciąg z kory kasztanowca. Wykazuje on działanie silnie ściągające i uszczelniające naczynia krwionośne. Równie popularny jest wyciąg z kłącza ruszczyka kolczastwego, który poprawia napięcie ścian naczyń krwionośnych i zmniejsza zastoje krwi. Dzięki temu poprawia krążenie i likwiduje obrzęki wokół oczu. 

Efekt kremu na hemoroidy jest jednak krótkotrwały, a częste stosowanie tego produktu na twarzy może doprowadzić do poważnego wysuszenia cery. Skóra pod oczami jest niezwykle delikatna, dlatego powinniśmy regularnie ją nawilżać i używać w tym rejonie tylko specjalistycznych kosmetyków, najlepiej rekomendowanych przez dermatologa. 

Krem na hemoroidy na zmarszczki 

Krem na hemoroidy nie tylko likwiduje sińce i worki pod oczami. Lek może być też stosowany na zmarszczki wokół oczu. Wszystko dzięki zawartości tribenozydu, który zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych. Innym składnikiem leku na hemoroidy, który pomaga w walce ze zmarszczkami, jest lidokaina. Jest to substancja miejscowo znieczulająca, która hamuje przewodnictwo nerwowe. Podobno to właśnie te składniki spłycają zmarszczki i zmniejszają opuchliznę i worki pod oczami.

Niestety nie przeprowadzono żadnych badań klinicznych, które miałyby potwierdzić cudowne działanie kremu na hemoroidy pod oczy. Dermatolodzy przestrzegają przed częstym stosowaniu tego leku na twarzy. Krem na hemoroidy pod oczami może prowadzić do wielu nieprzyjemnych efektów ubocznych, takich jak  wysuszenie twarzy, co skutkuje szybszym powstawaniem zmarszczek. Przy częstym stosowaniu kremu na hemoroidy na twarzy otrzymamy więc odwrotny efekt od zamierzonego. Lek może też wywołać reakcję alergiczną i mocno podrażnić skórę. Dzieje się tak, ponieważ maść często ma w swoim składzie silne rozpuszczalniki i konserwanty, które na twarzy mogą działać drażniąco i w rezultacie wywołać nieprzyjemną wysypkę. 

Jak stosować krem na hemoroidy pod oczy?

Wiele osób zaleca, żeby krem na hemoroidy pod oczami zachować na wielkie wyjścia i ważne okazje. Rzadko stosowany nie powinien wyrządzić krzywdy na twarzy, a może awaryjnie pomóc w pozbyciu się niechcianych zmarszczek i cieni pod oczami. Wystarczy, że odrobinę kremu wyciśniecie na palec, a następnie delikatnie go wklepiecie. Po całkowitym wyschnięciu leku, możecie przejść do nakładania makijażu. Należy jednak pamiętać, żeby przez użyciem leku na twarzy wykonać test alergiczny. Jak to zrobić? Posmaruj kremem okolicę za uszami i pozostaw go tam aż do wyschnięcia. Jeśli po 24 godzinach nie nastąpiła żadna reakcja alergiczna, możesz spokojnie używać kremu na twarzy. 

Zobacz także:

Kremu na hemoroidy nie należy jednak stosować zbyt często. Lek nakładany na twarz może doprowadzić do wielu nieprzyjemnych skutków ubocznych. Najczęstszym z nich jest wysuszenie twarzy, które prowadzi do łuszczenia się skóry i szybszego powstawania zmarszczek. Krem na hemoroidy może również zapychać pory, ponieważ w swoim składzie zawiera ciężkie i tłuste substancje, jak wazelina, parafina czy olej mineralny. Dodatkowo, jeśli będziesz regularnie używać kremu na hemoroidy na twarzy i nagle przestaniesz go stosować, istnieje ryzyko powrotu objawów spuchniętych oczu, często bardziej nasilonych. 

Domowe sposoby na worki pod oczami

Worki pod oczami i opuchlizna to najczęściej efekty niewyspania, przemęczenia, zbyt długiego wpatrywania się w ekran telefonu czy długich godzin spędzonych przed komputerem. Mogą być też spowodowane przez choroby układu krążenia, wątroby, tarczycy czy nerek. Jeśli pomimo regularnego stosowania kremów i domowych sposobów, dalej zauważasz u siebie silne worki pod oczami, udaj się do lekarza. 

Półki drogeryjne uginają się obecnie od ilości produktów pielęgnacyjnych. Niestety dobre kremy pod oczy bywają dosyć drogie i są mało wydajne. Na szczęście istnieje wiele naturalnych, niegroźnych sposobów, które pomogą w walce z opuchniętymi oczami. Jak ujędrnić skórę twarzy domowymi metodami?

  • Okłady z ogórka – zielony ogórek to bardzo tani i skuteczny sposób na poranną opuchliznę. Wystarczy, że wytniesz dwa plastry i położysz je sobie na oczy. Już po 15 minutach zauważysz, że twoja skóra jest wyraźnie napięta, a worki są zdecydowanie mniejsze. Ważne, żeby przed zabiegiem włożyć warzywo na min. godzinę do lodówki. Zimne okłady z ogórka działają najlepiej i najszybciej. Warzywo wykazuje właściwości ściągające i delikatnie oczyszcza twarz. Dodatkowo zimne okłady zmniejszają obrzęk wokół oczu i regenerują skórę. Szczególnie cera sucha i alabastrowa polubią się z tym zabiegiem, ponieważ jest on niezwykle delikatny i nie tylko pomaga z opuchlizną wokół oczu, ale także nawilża skórę. 
  • Okłady z zielonej herbaty – herbata to nie tylko pyszny napój, ale również świetny naturalny kosmetyk. Zamiast wyrzucać torebki po zielonej herbacie do kosza, wykorzystaj je w walce z opuchniętymi oczami. Napar zawiera wiele przeciwutleniaczy oraz kofeinę. Dzięki temu okłady z herbaty zwiększają napięcie i elastyczność skóry oraz redukują opuchliznę.
  • Lodowy masaż – na opuchnięte powieki najprostszym sposobem jest szybki masaż lodem. Pamiętaj, że nie należy przykładać kostek bezpośrednio na skórę. Lód owiń gazą lub zwykłą ścierką kuchenną i wtedy masuj nim twarz. Taki zabieg ujędrnia skórę, wzmacnia włókna kolagenowe i poprawia koloryt cery. Jeśli nie masz akurat w zamrażarce lodu, ten sam efekt przyniesie przykładanie do twarzy schłodzonych łyżeczek.