Służba zdrowia stoi w pierwszym rzędzie na froncie walki z szerzącą się w kraju pandemią koronawirusa. Gdy my, zmuszeni do kwarantanny narzekamy na nudę i niedogodności domowej izolacji, lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni walczą nie tylko o życie i zdrowie pacjentów, ale również swoje. Wielu z nich podkreśla obawy, że po powrocie z dyżuru do własnych mieszkań, mogą zarazić wirusem swoją rodzinę. Nie wszyscy mieszkają też blisko miejsca pracy, a na szpitalnych dyżurach spędzają wiele godzin.

By choć trochę ulżyć im w tym morderczym wysiłku z pomocą postanowił przyjść Hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport, który przeznaczył pokoje dla kadry medycznej Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA. Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku Szpital MSWiA w Warszawie opublikował podziękowania hotelowi.

"Koronawirus zmienia wszelkie sfery funkcjonowania szpitala, dlatego tak mocno doceniamy wsparcie w wielu aspektach naszych działań. Hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport, należący do Polski Holding Hotelowy pomaga medykom w tych dotyczących logistyki i zakwaterowania
Hotel udostępnia dla kadry medycznej CSK MSWiA w pełni wyposażone pokoje z łazienkami, dzięki tej pomocy nasz Personel otrzymuje warunki do odpoczynku po ciężkiej pracy. Zminimalizowane zostaje również ryzyko zakażeń dla ich rodzin. Dziękujemy!!!"

Pod fejsbukowym wpisem znalazły się takie komentarze:

"Bardzo bardzo dziękuje w imieniu koleżanek z MSWiA. Daje to jakiś komfort psychiczny... Często mamy przecież w domu starszych Rodziców i dzieci.. I ciągłą obawę że jednak możemy coś przywlec ze Szpitala."

"Jesteśmy wdzięczni wszystkim organizacjom i ludziom dobrej woli, bo w tej sytuacji bez ludzkiej solidarności pomoc byłaby tylko trudnym do zrealizowania hasłem".

"Piękny gest."

 "Brawo!Tak wielu pomaga bezinteresownie w tej trudnej sytuacji A NASZ RZĄD MA WSZYSTKICH W D....E."