Zasady skandynawskiego stylu wg Pernille Teisbaek

Pernille Teisbaek to duńska stylistka i influencerka, która przyczyniła się do rozpromowania skandynawskiego stylu w modzie, który jest obecnie jednym z najczęściej pożądanych, obok francuskiego szyku. Na czym polega sekret skandynawskiego stylu? Jego składowe opisała w swoim bestsellerowym poradniku "Dress scandinavian". 

"Nasza siła tkwi w umiejętności tworzenia ponadczasowego wizerunku, który nigdy się nie znudzi. Sięgamy po klasykę, lecz modyfikujemy ją we współczesny, swobodny sposób. Na przykład wkładamy zwyczajną bluzę z kapturem pod elegancki czarny żakiet albo używamy apaszki zamiast paska do dżinsów Levi’s 501. Nie chodzi o to, by wydać fortunę na mnóstwo drogich ciuchów, lecz o dopasowanie każdej rzeczy do własnego stylu i noszenie jej w różnych konfiguracjach".

Trendsetterka w modzie kieruje się konkretnymi zasadami. Przekłada jakość nad ilość, nie znosi nudy, ale jest zwolenniczką minimalizmu, ale nade wszystko ceni indywidualny styl podkreślony wyróżniającymi się dodatkami.  

"Wyrażamy się raczej poprzez detale stroju. Zauważam silny związek między typowym dla Skandynawów poczuciem równości we wspólnocie i naszym stylem ubierania się. Osobie z zewnątrz wydaje się dość oczywiste, że – jeśli pominąć szczegóły – większość Duńczyków ubiera się podobnie", (fragment "Dress Scandinavian")

Do ulubionych dodatków influencerki należy obok butów - biżuteria. Pernille Teisbaek ma niezawodny trik na to, jak dobrać taką, która będzie pasować do konkretnego typu urody i podkręci stylizację.

Do ulubionej biżuterii influencerki należą kolczyki koła, delikatne pierścionki noszone kaskadowe i mocne łańcuchy przywołujące ducha lat 80. 

Zobacz też: Biżuteria w stylu vintage: skarby jak ze szkatułek naszych babć

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek) Sie 25, 2020 o 4:09 PDT

Komu pasuje złota biżuteria? Znana blogerka ma na to niezawodny trik 

Duńska influencerka podzieliła się swoim sposobem na to, jak dobrać biżuterię do swojego typu urody. Niektóre z nas przechodzą długą drogę zanim odkryją czy bardziej twarzowo im w srebrnej czy złotej biżuterii. Trik blogerki pozwala w szybki i łatwy sposób odnaleźć idealny odcień dodatków, który podkreśla urodę.

Jak sama przyznaje sama przez długi czas, była przekonana, że pasuje jej srebrna biżuteria, do momentu, aż nie usłyszała pewnej dobrej rady, by biżuterię dobierać względem tonacji skóry:

„Ważne jest, aby dowiedzieć się, które kolory Ci odpowiadają: ciepłe czy chłodne odcienie bardziej podkreślają twój odcień skóry, kolor włosów. Na przykład moja skóra jest żółta, więc nie noszę srebrnej biżuterii, w złotej wyglądam znacznie lepiej”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez(@aniakruk_jewellery) Paź 12, 2020 o 9:38 PDT

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek) Cze 27, 2020 o 7:24 PDT

Zobacz też: Biżuteria na jesień 2020: Najpiękniejsze pierścionki i sygnety polskich marek

Komu pasuje srebrna biżuteria?

W srebrnej biżuterii najlepiej wyglądać będą za to panie, które reprezentują chłodny typ urody i których żyły mają niebieskawy odcień. Stalowa barwa biżuterii podkreśli szlachetną i "arystokratyczną" urodę.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek) Cze 18, 2020 o 2:28 PDT