Kolory roku Pantone 2021 wybrane

Instytut Pantone wybrał aż dwa kolory na 2021 rok. Firma prognozująca trendy kolorystyczne tym razem nie ograniczała się jak to zazwyczaj bywa do jednego koloru i wybrała dwa. To: Ultimate Grey i Illuminating Yellow, czyli jasnoszary i żółty. Wszyscy doskonale wiemy, że oba dają wspaniałe połączenie kolorystyczne, ale w tym wyborze kryje się coś jeszcze. Ten duet kolorów od Pantone na rok 2021 to nadzieja na lepsze czasy.

To połączenie nawiązujące do odporności, optymizmu, nadziei i pozytywności, których tak bardzo potrzebujemy, kiedy resetujemy, odnawiamy, wymyślamy i odkrywamy na nowo - tłumaczy tegoroczny wybór Laurie Pressman, wiceprezes Pantone Color Institute.

Zobacz także: Sukienki na Święta: najmodniejsze modele na najbardziej klimatyczny wieczór roku

Kolory roku Pantone 2021: co oznaczają?

Pierwszy z kolorów Pantone na 2021, czyli żółty wyraża pewność siebie, poprawia nastrój oraz poczucie własnej wartości. Ten kolor zawsze kojarzy nam się ze słońcem, radością i optymizmem.

Z kolei kolor szary określa potrzebę równowagi i zapewnia nam wyciszenie. Nic dziwnego, że Pantone wybrał właśnie te dwa kolory na nadchodzący rok. Nosząc je i otaczając się nimi z pewnością wprawimy się w dobry nastrój i ze spokojem będziemy podchodzić do otaczającego nas świata.

Szary to kolor kamyków na plaży, skał i kamieni, które są wokół nas od milionów lat. Żółty oznacza nadzieję, pozytywne myślenie i coś, na co warto czekać – dodaje Leatrice Eiseman z Pantone Color Institute.

Zobacz również: Jakie kroje sukienek wyszczuplają? Sprawdź jak dobrać sukienkę do figury

Kolory roku Pantone 2021: z czym je łączyć?

Szary i żółty to duet idealny. Razem tworzy połączenie, które pasuje każdej z nas. Osobno można łączyć te kolory na wiele sposobów. Każdy z nich świetnie komponuje się z czernią i bielą. Bardziej odważne stylizacje stworzymy w połączeniu z różem.

My już wybrałyśmy kilka ubrań w najmodniejszych kolorach Pantone na 2021 rok.

Zobacz także: