Kolorowe włosy nie są już uznawane za totalne szaleństwo. Dzięki gwiazdom, które pokochały kolory na włosach stały się bardzo popularne. Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na trwałe rozjaśnienie włosów i położenie na nich koloru.
Jeśli chcesz sprawdzić jak będziesz wyglądać w kolorowych włosach lub dobrać je do koloru stylizacji na wyjątkową imprezę lub festiwal.

Jakie są metody jednorazowej koloryzacji włosów?

Puder – to jeden z najpopularniejszych kosmetyków koloryzujących do włosów na „jeden raz”. Puder taki występuje we wszystkich kolorach tęczy i ma formę pudru w kamieniu przypominający puder do twarzy lub kostki. Włosy farbujemy pocierając pasma włosów o puder. Kolory najlepiej wychodzą na włosach blond, ale ciemne też zyskają kolorowy poblask. Kolor zmywa się już przy pierwszym myciu i nie ma problemu z jego usunięciem. Pudrem możemy farbować pojedyncze pasma na różne odcienie.

Pianki koloryzujące – pianki podobnie jak puder mają pomóc uzyskać nam tęczę na włosy na jeden dzień. Oczywiście najlepsze efekty uzyskujemy na kolorach jasnych, ale ciemne też zyskają kolorowy odcień. Pianką możemy zafarbować całe włosy lub pojedyncze pasma. Schodzi po 3-5 myciach, ale w przypadku jasnych i suchych włosów może trwać to dłużej. Farbując włosy pianką musimy jednak uważać na dłonie czy ręczniki bo potrafi ona je bardzo mocno ubrudzić.

Spray – spray do włosów działa podobnie jak farba w sprayu. Spryskujemy nim włosy, które mają uzyskać intensywny kolor zmywalny po pierwszym myciu. Niestety efekt jest najmniej widoczny w porównaniu z innymi metodami. Ciężko jest równomiernie nałożyć sprawy na włosy, ma też tendencję do spływania. Spray dobry jest do robienia wzorów od szablonów na jasnych włosach.