Książę Karol. Jak wiele kobiet miał syn Elżbiety II?

Książę Karol jest znany ze swoich miłosnych perypetii. Teoretycznie przyszły władca pragnąc stabilizacji, ale w praktyce wszystkie jego związki kończyły się wyjątkowo szybko. Jako pierwszy kandydat do brytyjskiego tronu wiedział, że o wyborze żony nie decyduje tylko i wyłącznie miłość, ale także pragmatyzm związany z posługą w królestwie. Wiele osób myślało, że jedyną miłością księcia Karola była Camilla Parker Bowles, z którą wielokrotnie zdradzał księżną Dianę. Okazuje się jednak, że kilka lat przed związkiem z Lady Di był z wieloma innymi kobietami, a dwójce z nich nawet się oświadczył! Poznajcie wszystkie kobiety księcia Karola.

Zobacz też: Netflix. THE CROWN 4. Elżbieta II kontra Margaret Thatcher. Jakie naprawdę były relacje między królową a premier?

Lucia Santa Cruz

Photo: Getty Images/Lucia Santa Cruz

Lucia Santa Cruz to córka ambasadora Chile w Londynie, która jest uważana za pierwszą poważną partnerkę księcia Karola. Karol i Lucia przeżyli namiętny romans w latach 60., jeszcze na Uniwersytecie Cambridge. Zaraz po rozpoczęciu swojej przygody na Trinity College w 1967 roku książę poznał o 5 lat starszą dziewczynę na przyjęciu u swojego znajomego. Według Lady Elizabeth Anson, czyli kuzynki Karola i przyjaciółki Lucii, kobieta była pierwszą prawdziwą miłością księcia.

Co ciekawe, to właśnie Lucia Santa Cruz poznała syna Elżbiety z największą miłością jego życia – Camillą Shand, która później zmieniła nazwisko na Parker-Bowles. Pomimo rozstania i upływu lat dalej pozostała blisko Karola i Camilli. W 2009 roku, kiedy małżonkowie wyruszyli w oficjalną podróż do Ameryki Południowej, odwiedzili swoją dawną znajomą w Limie, a w 2011 roku Lucia Santa Cruz otrzymała zaproszenie na ślub książęcej pary.

Zobacz także:

Camilla Shand (Parker-Bowles)

Photo: Getty Images/ Ślub Camilli Shand i Andrew Parker-Bowlesa w 1973 r.

Relacja Karola z Camillą Shan (Parker-Bowles) od początku budziła ogromne zainteresowanie mediów. Nie do końca wiadomo, jak doszło do ich pierwszego spotkania. Według biografii Gylesa Brandretha „Charles and Camilla: Portrait of a Love Affair”, para poznała się w 1971 roku dzięki Lucii Santa Cruz. Powszechnie natomiast mówi się, że ich pierwsze spotkanie miało miejsce w 1972 roku po rozgrywkach polo. Szybko zostali parą, ale rozstali się jeszcze zanim Karol wyjechał służyć w Armii Narodowej. Po jego powrocie, 8 miesięcy później, Camilla była już zaręczona ze swoim ówczesnym partnerem, Andrew Parkerem-Bowlesem, którego zdecydowała się poślubić w 1973 roku.  W 1981 roku odbył się ślub księcia Walii z Dianą Spencer, ale to nie przeszkodziło Karolowi, aby pięć lat później rozpocząć romans z Camillą. Podczas rozmowy z Jonathanem Dimbleby w 1994 roku, książę Karol oficjalnie przyznał się do zdrady. Jak sam mówił, próbował być wierny wobec żony, ale po prostu się nie udało.

W grudniu 1993 roku premier John Major ogłosił oficjalne rozstanie Karola i Diany, a dwa lata później rozpadło się małżeństwo Camilli Parker-Bowles. Po tragicznej śmierci Lady Di w 1997 roku książę Walii odnowił swój kontakt z byłą ukochaną, ale dopiero w 2003 roku zdecydowali się razem zamieszkać w w rezydencji Clarence House. Później poszło już szybko. W lutym 2005 roku para ogłosiła swoje zaręczyny, a dwa miesiące później pobrali się. Co ciekawe, królowa Elżbieta II i książę Filip nie uczestniczyli w ceremonii. Pojawili się jedynie na krótkiej modlitwie.

Zobacz też:The Crown 4. Czy rodzina królewska ukrywała niepełnosprawne kuzynki Elżbiety II?

Chcesz poznać inne kobiety księcia Karola? Zajrzyj na kolejną stronę!

 

Lady Jane Wellesley

Photo: Getty Images / Lady Jane Wellesley

Podobno Lady Jane Wellesley miała ponad 20 lat, kiedy po raz pierwszy spotkała księcia Walii. To ona była uważana za główną kandydatkę do małżeństwa z przyszłym królem. Para rozstała się między rokiem 1973, a 1974. Do tej pory nie jest znany dokładny powód zakończenia ich związku. Podobno Jane Wellesley zapytana, dlaczego nie zdecydowała się zaręczyć z Karolem odpowiedziała: „Naprawdę uważasz, że chciałabym być królową?”

Davina Sheffield

Photo: Getty Images / Książę Karol i Davina Sheffield

Związek księcia Karola i Daviny Sheffield miał miejsce w 1976 roku. W swojej książce z 2005 roku Penny Junor o kandydatce na żonę dla księcia pisał tak:

- Wydawała się idealna pod wieloma względami, a oni byli bardzo zakochani, ale miała już chłopaka, kiedy poznała Karola.

Fakt, że Davina była zajęta, skreślał ją z listy potencjalnych kandydatek na przyszłą królową. Ta sama przeszkoda kilka lat wcześniej uniemożliwiła Karolowi związać się z Camillą Shand.

Chcesz poznać inne kobiety księcia Karola? Zajrzyj na kolejną stronę!

 

Lady Sarah Spencer

Photo: Getty Images / Lady Sarah Spencer

Lady Sarah Spencer to starsza siostra przyszłej żony księcia Karola, Diany Spencer. Para spotykała się bardzo krótko w 1977 roku, ale po tym jak dziewczyna opowiedziała prasie o ich związku, rozeszli się. Sama Sarah wielokrotnie powtarzała, że jest dumna z poznania księcia Karola z Dianą:

- To ja ich sobie przedstawiłam. Jestem jak kupidyn - miała powiedzieć Sarah.

Zobacz też: Sarah Spencer - starsza siostra księżnej Diany. To ona miała poślubić Karola?

Lady Amanda Knatchbull

Photo: Getty Images / Lady Amanda Knatchbull

Po zakończeniu związku z Sarah, Karol zakochał się w Lady Amandzie Knatchbull, której oświadczył się w 1980 roku.

- Była pod wrażeniem jego energii, entuzjazmu, poczucia humoru, życzliwości i skromności – pisał o dziewczynie w biografii "The King and Di" Howard Hodgson. Mimo to, Amanda odrzuciła oświadczyny, czym wystawiła się na atak brytyjskich mediów.

Chcesz poznać inne kobiety księcia Karola? Zajrzyj na kolejną stronę!

 

Anna Wallace

Photo: Getty Images / Anna Wallace

Po przekroczeniu trzydziestki, Karol musiał przyspieszyć w poszukiwaniu kandydatki na żonę. Oświadczył się więc Annie Wallace, córce szkockiego właściciela ziemskiego. Podobno kobieta zerwała zaręczyny, po tym jak podczas 80. urodzin Królowej Matki, Karol ignorował ją cały wieczór. Jednakże w książce „The Duchess” z 2017 roku, możemy przeczytać, że to Camilla Parker-Bowles była powodem ich zerwania.

- Charles zabrał ją na dwa kolejne bale, a potem przez większość czasu tańczył z Camillą - napisał autor Junor. „

- Anna rzuciła go ze słowami:„Nikt mnie tak nie będzie traktować - nawet ty".

Zobacz też: Brat księżnej Diany pokazał piękną rodzinną fotografię z małą Dianą. Fani nie kryją wzruszenia

Lady Diana Spencer

Photo: Getty Images / Diana Spencer

Diana Spencer i książę Karol poznali się przez starszą siostrę Sarah Spencer w 1977 roku, kiedy Lady Di miała zaledwie 16 lat. Książę Karol miał 28 lat. Wspominając ich pierwsze spotkanie, książę Karol powiedział w wywiadzie przeprowadzonym w 1981 r., że „pamięta, jak myślał, jaką była bardzo wesołą, zabawną i atrakcyjną 16-latką”. Wkrótce stało się jasne, że książę Karol już wtedy rozważał Lady Dianę Spencer na kandydatkę na żonę. W lutym 1981 roku para ogłosiła zaręczyny.

W trakcie wywiadu telewizyjnego, podczas którego ogłoszono zaręczyny, Diana Spencer na pytanie dziennikarza: „Czy jesteście zakochani?” odpowiedziała chichotem: "Oczywiście". Książę Karol dodał: „Cokolwiek oznacza„ zakochanie”.

Po sześciu miesiącach pobrali się podczas wystawnej ceremonii w Opactwie Westminsterskim, określanej przez wielu jako „ślub stulecia”. Para doczekała się dwójki dzieci - księcia Williama i księcia Harry'ego. W 1986 roku książę Karol rozpoczął romans z Camillą Parker Bowles. Według oficjalnego biografa księcia Karola Jonathana Dimbleby Diana też miała romans. Podczas małżeństwa z księciem Karolem spotykała się z Jamesem Hewittem - byłym oficerem kawalerii w Armii Brytyjskiej.

Sześć lat później ówczesny premier John Major ogłosił, że Karol i Diana są w separacji, a w 1996 roku ich rozwód stał się faktem. Zaledwie rok później Diana zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu wraz ze swoim partnerem, Dodi Fayedem i ich kierowcą, Henri Paulem.

Zobacz też:4. sezon THE CROWN: Serialowa księżna Diana trafiła do szpitala! Emma Corrin opowiedziała mediom o niebezpiecznej sytuacji

Jak widać książę Karol miał w swoim życiu wiele kobiet i wiele miłosnych problemów. Mimo ciągłych rozstań i nowych związków, udało mu się w końcu znaleźć szczęście u boku swojej obecnej żony – Camilli Parker-Bowles. Jak to wszystko wyglądało „od kuchni”, możecie dowiedzieć się, oglądając nowy, 4. sezon „The Crown”.